Pícninářský den ve Velkém Boru

Na začátku června si odbyl premiéru Pícninářský den s technikou New Holland a Kuhn, který uspořádala společnost Arbo Klatovy na svém novém středisku ve Velkém Boru nedaleko Horažďovic. Při sklizni vzrostlého travního porostu bylo předvedeno osm souprav. Každá z nich byla nejdříve představena a komentáře k závěsné technice zněly i během praktické ukázky. Produktoví manažeři pak odpovídali během dne na všechny dotazy ohledně předvedené techniky, která tvořila průřez celým výrobním programem zaměřeným na sklizeň pícnin.

Až na jeden Zetor dominovaly traktory New Holland a sklizňová technika Kuhn, kterou doplnil žlutý lis New Holland na válcové balíky.

První soupravu tvořil traktor New Holland T7.190 o maximálním výkonu 140 kW/190 k s mulčovačem Kuhn TBES 242. Za nimi vjela do porostu souprava složená z traktoru New Holland TD5.95 a zadní diskové žací lišty Kuhn GMD 310 bez kondicionéru. S žací kombinací Kuhn tvořenou čelním žacím strojem FC 3125 a vzadu zavěšeným „motýlem“ FC 8830 byl agregován nejnovější traktor New Holland T7.315 HD, který uspokojí požadavky zemědělců na vysoký výkon a maximální univerzálnost. Posečený porost obrátil obraceč Kuhn GF 7902 tažený zástupcem nové řady traktorů NH T5.120 s čelním nakládačem NH 750 TL. Poté vytvořil mohutné řádky  stranový shrnovač Kuhn GA 6620 v pracovním záběru 6,6 metru. Pevné balíky pro baličku Kuhn RW 1610 E twin taženou mechanickým traktorem New Holland TD5.95 zhotovil lis New Holland NH RB 150 s variabilní lisovací komorou a řezáním, který byl agregován se zástupcem nové řady traktorů New Holland T6.175. Praktické ukázky zakončil rozdružovač balíků Kuhn Primor 3570 s traktorem NH T4.75.*

Více naleznete v příštích číslech týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *