26.04.2022 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Plečky v nových záběrech a s novou výbavou

Pod označením Transformer VF (VariableFrame) se skrývají plečky firmy Horsch. Mají celou řadu inovativních prvků, mezi nimi lze zdůraznit plně integrovaný boční posuv rámu či precizní ovládání prostřednictvím kamerového systému. Stroj kromě toho disponuje značnou variabilitou v možnostech osazení pracovními orgány.

Transformer VF se vyznačuje krátkou konstrukcí. Posuv může hlavní rám posunovat do strany až o 450 mm, aby bylo možné sledovat řádky kulturní plodiny. Kompaktní konstrukce snižuje nároky na zvedací kapacitu tříbodového závěsu traktoru. Takto se také zvyšuje stabilita soupravy při práci na svazích.

Jako další charakteristický znak lze jmenovat variabilitu pleček Transformer VF. Rám dovoluje přidávat další pracovní jednotky po stranách a reagovat tak na odlišnou meziřádkovou vzdálenost jednotlivých kultur plodin.

Plečky Transformer VF existují v pracovních záběrech od 6 do 12 m. Pro sezónu 2022 firma Horsch nově přichází s koncepty rámu 9 m a 18 m. Obzvláště u variant se šířkou 9 a 12 m je možné pracovat také s redukovanými záběry 6, resp. 8 metrů. Pístnice sklápění o 180 stupňů jsou uložené v rámu, kde jsou dobře chráněny před poškozením. Rám ve výšce 660 mm nad zemí dovoluje nasazení plečky i v pozdějších vývojových fázích porostů.

S plečkou Transformer VF lze pracovat v porostech s meziřádkovou vzdáleností od 15 do 80 cm (nově je to 15 a 30 cm). Pracovní hloubka se nastavuje bez použití nářadí. Plečku lze osadit kotouči či plechy pro ochranu mladých rostlin kulturní plodiny před zasypáním. Kamera může běžet v módu rozeznávání řádků se závislostí na barvě v režimu 2D anebo také v režimu 3D nezávislé na barvě. Kamerový systém tak dokáže rozeznávat mladé rostlinky ve výšce již dvou centimetrů. Na přání mohou být radličky opatřeny vrstvou tvrdokovu, či jednotky doplněny o zavlačovač.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down