06.11.2015 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Plejáda novinek Claas

Firma Claas bude v Hannoveru vystavovat na domácí půdě a tak si připravila velké množství novinek. Za šestici z nich dostala medaile, ale i bez těch oceněných jich zbylo dost. Mezi traktory se přestaví nový Axion 870, který výkonově doplňuje modelovou řadu 800 a je nabízen pouze s plynulou převodovkou CMatic. Nový traktor je vybaven šestiválcem FPT se zdvihovým objemem 6,7 l a nejvyšším výkonem 295 k včetně navýšení Power Boost. Výkonové navýšení je v činnost při rychlosti jízdy nad 14 km/h, anebo pokud je zapnutý vývodový hřídel. Nová je též odpružená přední náprava.

Další novinkou v sortimentu značky Claas jsou senážní vozy Cargos 700. Jsou vyráběny v provedení 740, 750 a 760 s nejvyšším ložným objemem 51 m3. Zvýšení objemu je podpořeno tvarem korby, která v přední části zasahuje nad hydraulicky stavitelnou oj, jež se dá spustit dolů pro lepší plnění vozu k němuž přispává i drátěný průhled v předním čele. Upraven byl i systém vyprazdňování, které probíhá dvoustupňově, nejprve pomaleji, poté co se část materiálu vysype je rychlost dopravníku zvýšena.

Claas nabízí nově také systém optimalizace jízd pro překládací vozy. Jde o aplikaci běžící  například na mobilním telefonu a použitelnou pro sklízecí mlátičky Tucano a Lexion, Obsluha překládacího vozu má kontrolu nad polohou sklízecích mlátiček a stavu zrna v jejich zásobnících. Díky tomu si může  optimalizovat jízdy po poli a zefektivnit překládací proces.

V Hannoveru budou mít premiéru i řezačky inovované řady Jaguar 900. Nová řada je nabízena v šesti modelových provedeních. První čtyři jsou vybavena šestiválcovými, turbocompaudními  motory Mercedes Benz se zdvihovým objemem 12,8 a15,6 l a výkonem 462 až 626 k. Motory MB splňují emisní limit Tier 4f. Motory v modelech 970 a 980 limit nesplňují neb ho s ohledem na platnou legislativu (výkon přes 760 k) splňovat nemusí. V modelu 970 je použit osmiválce MAN s výkonem 775 k a v modelu 980 dokonce čtyřiadvacetilitrový dvanáctiválec s výkonem 884 k.  

Pro přizpůsobení otáčkové charakteristiky motoru provozním podmínkám slouží systém Dynamic Power, plné vytížení řezačky řídí Cruise Pilot, který mění rychlost jízdy podle zatížení řezacího ústrojí. Za řezacím ústrojím mohou být použity různé druhy mačkačů, jako nejzajímavější se jeví MCC MAX, s velkou intenzitou v narušení kukuřičných zrn.

Na přání je možný systém změny tlaku vzduchu v pneumatikách přední i zadní nápravy. Inovována byla i nabídka adaptérů pro přímou sklizeň pícnin o modely Direct Disc 500 a 600. Premiéru na Agrotechnice si odbudou také řezačky Jaguar 800 s motory o výkonu od 408 do 585 k, vyráběné ve čtyřech modelových provedeních.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down