Plně elektricky poháněný krmný vůz

Samojízdný krmný vůz Siloking TruckLine eTruck 1408 nemá žádný dieselový agregát, pohon pojezdu, míchacího šneku a dávkování zajišťuje elektrická energie o napětí 80 V. Proto dokáže míchat jednotlivé komponenty krmné dávky a obsluhovat skot s nezvykle nízkou hladinou hluku a emisí.

Vůz má dva hlavní elektromotory poháněné trakční olověnou baterií s kapacitou 620 Ah. Míchací motor o výkonu 15 kW umožňuje bez jakýchkoli problémů rozdružovat kulaté balíky, kvalitně promíchat všechny komponenty a vyložit homogenní krmnou dávku do žlabu nebo na krmný stůl. Pohon pojezdu je integrován do přední nápravy, přičemž hnací motor o výkonu 18 kW dokonale zvládá i náročnější stoupání. Plynulá regulace umožňuje jízdu rychlostí až 20 km/h. Další elektromotor o výkonu 7 kW slouží k pohonu hydraulické soustavy. Na plné nabití baterií je při běžném stylu jízdy možné vůz pětkrát naplnit komponenty, promíchat je a zavést ke zvířatům. Baterie se pravidelně dobíjejí většinou přes noc, dobití prázdné baterie zabere zhruba jedenáct hodin, v případě použití vysokofrekvenční nabíječky se celková doba pro nabití sníží asi na 6,5 hodiny.

„Tento samojízdný krmný vůz je určen především pro farmy s úzkými krmnými chodbami či nízkými vjezdy do stájí. Řízená zadní náprava s minimálním poloměrem otáčení zaručuje maximální obratnost,“ zdůrazňuje Vladimír Průcha, produktový manažer společnosti Kverneland Group Czech, která tyto vozy dodává na český trh.*

Více se dočtete v Zemědělci č. 37.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down