10.03.2022 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pluh s ISOBUS a kompletním ovládáním z kabiny

Norský výrobce Kverneland má v sortimentu také pluh, jenž je možné ovládat prostřednictvím ISOBUS. Nastavovací vřetena na pluhu jsou nahrazena pístnicemi se senzory polohy, a obsluha traktoru má v kabině po ruce ISOBUS terminál (Isomatch Tellus, Tellus Go anebo terminál traktoru).  

U neseného otočného pluhu Kverneland 2500 i-Plough® řídí jeho funkce elektronika. Na monitoru ISOBUS v kabině traktoru lze provést veškerá nastavení pro orbu - již není třeba vystupovat z traktoru a manuálně otáčet vřeteny. Elektronika také zvládne automaticky provést pěkně jeden po druhém všechny úkony pro přestavení pluhu do transportní polohy a zpět. Užitečná je také automatická kalibrace nastavení pluhu podle nastavení zadního kola traktoru.

Rovněž i připojování pluhu k traktoru je usnadněno. S pluhem Kverneland 2500 i-Plough® je bezpečné a bezproblémové paralelní nastavení spojení příčného hřídele se spodními táhly traktoru.

Pro orbu pozemků s nepravidelným tvarem je přínosem funkce Značení. Na takových polích se využije pro plynulé vjíždění na souvrať a vyjíždění z ní. S využitím signálu GPS RTK umí elektronika automaticky měnit  záběr všech těles tak, aby brázdy na poli probíhaly přímo, rovnoběžně s linií A-B (funkce FurrowControl RTK/DGP). Díky tomu je pak následná příprava půdy usnadněna.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down