22.09.2022 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pluhy kované na míru

Vysoké výnosy a optimální finanční výsledky jsou tím, o co usiluje každý zemědělec. To vše může začít kvalitní orbou. A protože orba je nejstarší osvědčená metoda zpracování půdy, tak má společnost KUHN již mnohaleté zkušenosti, díky kterým patří ke světovým lídrům ve výrobě kvalitních pluhů.

Společnost Kuhn nabízí kompletní sortiment od malých nesených až po velké polonesené pluhy jak ve verzi v brázdě, tak i verzi ON-Land. Nesenou řadu pluhů představují pluhy s označením Master, které se vyrábí v šesti kategoriích a mají od dvou dosedmi těles. Ten nejvyšší model této řady dokáže být agregován s traktory o výkonu až 385 hp. Pluhy je možné vybavit dvěma systému jištění. Jedním z nich je trhací šroub nebo hydraulické nonstop jištění. Pluhy Master se dále dělí na dvě kategorie, a to s označením Vari nebo Multi. Pluhy s označením Vari-Master mají variabilní nastavení pracovního záběru pomocí hydrauliky. Tyto pluhy s variabilním nastavením se od ostatních pluhů odlišují mechanismem pro změnu pracovního záběru, který je plně integrovaný v rámu pluhu, a je tak plně chráněný před vnějšími vlivy! Pluhy s označením Multi-Master mají naopak pouze krokové nastavení pracovního záběru pomocí šroubů. Všechny pluhy řady Master vynikají unikátní konstrukcí rámu, kde společnost KUHN používá trojúhelníkovou výztuhu v místě nejvyššího namáhání pluhu, aby tyto nesené pluhy odolaly i těm nejnáročnějším podmínkám. S tím se vážou i jednotlivé modely řady Master, kde se podle velikosti hlavního rámu rozlišují i výkonnostní třídy těchto pluhů.

Co se týče polonesených pluhů, tak společnost KUHN nabízí široký výběr i těchto strojů. V této kategorii je na výběr ze dvou možností. První z možností jsou jednokolové pluhy s kolem ve ¾ pluhu. Tyto pluhy mohou mít mezi šesti až devíti radlicemi a je možné je vybavit stejnými typy jištění jako u nesených verzí. Pro tyto pluhy je unikátní patentovaná konstrukce rámu písmene Z, díky čemuž je hloubkové kolo ukryto za poslední radlicí a má pouze minimální přesah, což slouží pro snadné doorávání na okrajích pole. Tyto pluhy je možné agregovat s traktory až do výkonu 405 hp. Další kategorií polonesených pluhů jsou pluhy nápravové. V této kategorii společnost KUHN nabízí dva modely. Jedná se o Challenger a Manager a mohou být v provedení od šesti do dvanáciti těles.

Veškeré pluhy Kuhn je možné vybavit širokou škálou příslušenství tak, aby byl pluh opravdu šitý na míru zemědělci a jeho podmínkám. Společnost KUHN se pyšní vlastní výrobou všech komponentů na pluhy a díky vlastním slévárnám najdete na pluhách většinu dílů v podobě odlitků nebo výkovků, které jsou výrobně náročnější, ale konstrukčně vyspělejší a pevnější.*

Jan Augustin
produktový manažer
KUHN CENTER CZ

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down