Plynulý pojezd a komfort ve střední výkonové třídě

Firma Deutz-Fahr nabízí moderní traktory střední výkonové třídy s dobrou výbavou v podobě modelové řady 6 TTV. Vyznačují se líbivým designem s ráfky lakovanými tmavě šedou barvou, pochromovanými lištami na kapotě motoru či LED světlomety. Jsou vybaveny plynulou převodovkou a k významným inovacím patří kabina MaxiVision.

Sérii 6 TTV tvoří osm modelů ve výkonovém rozpětí 85–142 kW (116–193 k) jmenovitého  výkonu. Tím má tato řada větší počet typů a ve větším rozpětí, než série 6 s mechanickou převodovkou. Tři velké modely řady 6 TTV jsou poháněny šestiválcovým motorem, a zbývajících pět pak motorem čtyřválcovým. Pozoruhodným prvkem je komfortní ovládání parkovací brzdy. Jakmile bude traktor delší dobu stát na místě nebo řidič vypne motor, brzda bude automaticky aktivována. A aby řidič nemusel neustále přemýšlet nad odbrzděním traktoru, brzda se automaticky deaktivuje, jakmile je zvolen požadovaný směr jízdy. Pro manuální ovládání parkovací brzdy slouží spínač.

V kabině se nachází loketní opěrka spolu s multifunkční pákou, vyvinutá úplně znovu. Pro praxi jsou užitečné již dvě paměti, do nichž si lze uložit zvolené otáčky motoru. Aktivace se provádí jednoduše pomocí nového joysticku. Zrovna tak si podle charakteru prováděné práce může obsluha v pěti stupních nastavovat agresivitu zrychlování traktoru při reverzaci.

V oblasti vývodového hřídele mají traktory kompletní výbavu: čtyři druhy otáček, vhodnou souvraťovou automatiku a vnější ovládání na obou zadních blatnících. Vzhledem k tomu, že plynulé převodovky mají vysoké nároky na kvalitu oleje, má hydraulický systém oddělenou olejovou náplň. V testech DLG prokázaly traktory řady 6 TTV vysoké zvedací síly zadního tříbodového závěsu i svou schopnost přenášet přes vnější hydraulické okruhy značný výkon. U všech okruhů je možné nastavovat čas a průtok a možnosti nastavování funkcí u hydraulického systému jsou vůbec široké.

S tradičním důrazem firmy Deutz-Fahr na komfort obsluhy mají traktory systém plného odpružení.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *