Pneumatika nejen pro vyšší komfort

(ste) – Firma Mitas představila ve svém stánku novou pneumatiku AC 75, která se vyrábí v šířkách od 380 do 580 mm a s průměrem pro ráfek 24 až 38 palců. Jaké jsou výhody nové pneumatiky?

Větší překrytí břitů ve středové části způsobuje vyšší komfort jízdy, šířka záběrových břitů je větší, což zvyšuje styčnou plochu, prodlužuje životnost pneumatiky a díky rozšíření břitů u základny je stabilizován pohyb celé dezénové figury. Tím se snižuje zahřívání pneumatiky a prodlužuje se její životnost.
Přínosem pro utužení půdy je o 300 kPa nižší husticí tlak, který má vliv i na snížení prokluzu a zvýšení přenosu výkonu na podložku. Je to dáno tím, že při nižším tlaku se zvyšuje kontaktní plocha, a proto je v záběru vyšší počet břitů.
Další novinkou byla velkoobjemová SVT pneumatika. Rozměr 1050/50 R 32 je určen pro velké sklízecí stroje, rozměr 900/60 R32, díky přepracované konstrukci patky i pro traktory, tedy pro stroje, u nichž je velký přenos výkonu. Větší objem vzduchu znamená samozřejmě nižší husticí tlak a tím i nižší měrný tlak na půdu.
Třetí novinkou jsou pneumatiky RD 03, což jsou nízkoprofilové pneumatiky s profilovým číslem 65 a homologací pro rychlost 65 km/h. Pneumatiky jsou určeny pro hnací nápravy traktorů a výkonem do 200 koní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *