12.05.2022 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pneumatiky, které respektují půdu

Od kvalitní pneumatiky pro traktory očekávají zemědělci, že zajistí přenos výkonu motoru na podložku s minimálním prokluzem a dobrými samočisticími vlastnostmi, bude se podílet na snížení spotřeby paliva a zvýšení pracovního komfortu, při jízdě po silnici nebude příliš hlučná, bude mít dlouhou životnost a šetrné působení na půdu. Vhodným adeptem, který výše uvedená kritéria splňuje, je pneumatika TM1000 ProgressiveTraction od firmy Trelleborg.

Tato pneumatika je to nejlepší, co Trelleborg dokáže pro kolové traktory v současnosti nabídnout. Je určena pro traktory střední a vyšší výkonové třídy. Integrovaná technologie ProgressiveTraction pneumatice poskytuje její nejdůležitější výhody – vysokou nosnost, redukované zhutňování půdy a vynikající trakční vlastnosti.

Trakce v měkké půdě je proto jedním z hlavních kritérií. Konstruktéři firmy Trelleborg se proto zaměřili na dezén a vyvinuli design s dvojitou hranou dezénových figur. Takové řešení zlepšuje trakci, omezuje vibrace, snižuje rozptyl energie, minimalizuje spotřebu paliva a prodlužuje životnost. Testování odhalilo, že pneumatika dosáhla až o tři procenta nižší spotřebu paliva a až o pět procent delší životnost. Tvrdá praxe pak výsledky testování potvrdila. „V porovnání s běžnými pneumatikami se zvyšuje přilnavost a současně snižuje spotřeba paliva, což snižuje náklady na provoz a minimalizuje zhutnění půdy,“ řekl Sergio del Gelsomino, jenž vede osmdesáti hektarové hospodářství v italské provincii Viterbo asi 60 kilometrů severně od Říma.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 6/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down