18.03.2022 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Po přepracování čistění zrna ještě výkonnější

Mlátičky Fendt největší řady Ideal jsou vysoce výkonné stroje, u nichž ale výrobce stále pokračuje v inovacích. 

Důležitý konstrukční celek řady Ideal – čisticí systém – byl přepracován. Bylo tak dosaženo zvýšení výkonu čisticího ústrojí i celého stroje. V novém čisticím systému se zrno dostává přes dva zdvojené spádové stupně na horní síto. Díky speciálnímu tvaru spádových stupňů se těžší zrna shromažďují ve spodní části a lehčí zrna nahoře.

Nové spádové stupně čisticího ústrojí dovolují účinnější odtok vzduchu v rozšířeném volném prostoru. Objem vzduchu tak může být výrazně navýšen a čištění tak může být ještě efektivnějším. S pomocí dvou spádových stupňů je velký podíl krátké slámy a plev oddělen již v prvním stupni. Zbytkový materiál je odseparován ve druhém stupni. Čisticí systém disponuje čtveřicí sekcí. Dvě spádové desky se zasluhují o rovnoměrné rozdělení zrna a zásobení vynášecí desky. Ta je plněna tak, že je využita v celé své délce. Tak jsou účinně snižovány ztráty zrna v čištění až o šedesát procent i při práci ve svažitém terénu.

Někdy se nedá vyhnout nutnosti sklízet zrno i v obtížných podmínkách. Speciálně pro ně Fendt vyvinul nový rozhazovač slámy ActiveSpread SwingFlow. Toto zařízení představuje přídavné vybavení pro standardní rozhazovač slámy, pomáhající k rovnoměrnému rozdělení řezanky slámy i při sklizni za zvýšené vlhkosti.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down