07.02.2024 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podmítač Väderstad i do obtížných podmínek

Švédský výrobce Väderstad představil svém stánku na mezinárodním veletrhu Agritechnica v Německu také nový model talířového podmítače Carrier XL 725 o záběru 7,25 metru. Spolu s tímto novým typem je rodina Carrier XL aktualizována o nové funkce.

Řada talířových podmítačů Väderstad Carrier XL dnes zahrnuje provedení s pracovním záběrem od 4,25 do 7,25 m. Tyto stroje se kromě tradiční kvality zpracování a dlouhé životnosti vyznačují také všestranností využití.

Několik typů talířů

Podle převažujícího způsobu využití může být podmítač vybaven talíři o průměru 510 nebo 610 mm s nastavitelným úhlem. Konkrétně lze vybírat mezi talíři TrueCut, CrossCutter Disc nebo novým CrossCutter Disc Aggressive. Každý talíř je namontovaný samostatně na rameno s pryžovým odpružením a kromě tohoto jištění je výhodou i dostatek volného prostoru pro pohyb hmoty strojem.

Průměr talířů u podmítačů Carrier XL 425-725 předurčuje tyto stroje pro hlubší zpracování půdy, zapravení velkých množství posklizňových zbytků anebo kultivaci pastvin. Proto je také pro podmítače Väderstad Carrier XL nabízený i široký sortiment předního nářadí, podporující všestrannost stroje. Kromě toho se tyto podmítače v praxi osvědčují i pro přípravu seťového lůžka, takže nalézají mnoho možných způsobů využití od jara až do podzimu.

Možnosti výbavy na přání

Aby vyhovoval různým zemědělským potřebám, může být podmítač vybaven jedním z několika variant opěrného válce. Celá řada Carrier XL 425-725 byla vylepšena zesílením paralelního zavěšení pěchů. Podmítač lze osadit také malým secím strojem BioDrill 360, takže pak je možné podmítku spojit s výsevem meziplodiny při jednom přejezdu. Pokud následuje podmítka hned za sklízecími mlátičkami, pak se osivo meziplodiny dostává ještě na vlhkou půdu a může hned vzcházet.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down