20.06.2022 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podmítače pro lehké i těžké půdy

Firma LEMKEN je tradičně zastoupena na trhu s krátkými talířovými branami. Slavné stroje řady Rubin 9 s velkými, ve dvou směrech zešikmenými talíři s ozubeným okrajem již mají nástupce s označením Rubin 10. A pro lehké a střední půdy lze využít také talířové brány řady Heliodor.

Rubin 10 se oproti předchůdci posouvá zase o řád výše, neboť je produktem důkladného updatování v oblasti těžkých talířových podmítačů LEMKEN.

Rubin 10 bude stále tím osvědčeným strojem pro první, rychlou celoplošnou podmítku co nejdříve po sklizni. Talíře o průměru 645 mm provádí celoplošné podříznutí půdy již od hloubky sedmi centimetrů. Postavení talířů ve vhodném pracovním úhlu přitom zaručuje odpovídající zahlubovací síly a snadné vniknutí i do těžké půdy. Stroj se agreguje do spodních i horního táhla tříbodového závěsu. Pro ovládání podvozku, sklápění a nastavení pracovní hloubky z kabiny řidiče je zapotřebí vždy po jednom dvojčinném vnějším hydraulickém okruhu. Hydraulické hadice mají praktické barevné označení pro plus a mínus a jsou opatřeny nálepkami pro správné zapojení do jednotlivých okruhů traktoru.

Na rozdíl od Rubinu 9 má nástupce své bezúdržbové talíře uloženy již symetricky. Talíře první řady odhazují ornici od středu směrem vně, talíře druhé řady zase směrem ke středu. Proto, i když zemědělci budou s Rubinem 10 pracovat za obtížných podmínek na maximální hloubku, bude se tento stroj pohybovat vždy s absolutní přesností přímo ve směru jízdy traktoru. Boční tah nebude na tažný prostředek vyvíjen žádný.*

Více informací v Zemědělci č. 26/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down