01.08.2022 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podmítače pro vysoké denní výkony

Řešením pro rychlou a kvalitní podmítku po sklizni je širokozáběrový talířový podmítač Swifterdisc XE 12400 firmy BEDNAR. Díky velkému pracovnímu záběru je možné dosahovat vysoké plošné výkonnosti a držet krok i se skupinou výkonných sklízecích mlátiček.

Včas a kvalitně provedená podmítka šetří vláhu v půdě a vhodně podnítí ke vzejití semena výdrolu i plevelných rostlin. Swifterdisc XE je možné pro tuto operaci vybavit typem zubatých talířů nebo talířů Agressive o průměru 520 × 5 mm nebo 560 x 5 mm, které zajištují výborné nařezání, promíchání s půdou a zapravení rostlinných zbytků. Talíře mají samostatné jištění.

Podmítač disponuje snadným a rychlým nastavením pracovní hloubky – pomocí hydrauliky. Stroj lze vhodně využívat i k předseťové přípravě půdy. K tomuto účelu může být vybaven v přední části hydraulicky ovládaným páskovým smykem Crushbar. Tato kombinace zaručuje dokonalé srovnání půdního profilu, rozdrobení hrud a přípravu půdy. Páskovým smykem byl vybaven i stroj, předváděný v průběhu školení dealerů BEDNAR.

Swifterdisc XE 12400 firmy BEDNAR je konstruován tak, aby při práci dodržoval nastavenou pracovní hloubky v celém svém záběru. Oba boční rámy talířové sekce jsou sklopné a je na ně vyvíjen stále stejný tlak. Velký stroj je také snadno manévrovatelný při otáčení soupravy na souvratích. Před otáčením postačuje pomocí hydrauliky provést vyhloubení talířové pracovní sekce, celý rám není nutné zvedat. Tím se šetří stroj, palivo i čas. Podmítač se za traktorem hladce otočí na zadních válcích a předních podpěrných kolech. Stroj je také vhodný do technologií řízeného pojezdu po pozemcích CTF.

Kromě předvedené verze vyrábí společnost BEDNAR ještě i větší provedení – Swifterdisc XE 16400 (záběr 16,4 m) a Swifterdisc XE 18400 (záběr 18,4 m).*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down