28.02.2022 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podpora rozvoje kořenů rostlin do hloubky

Firma LEMKEN se věnuje myšlence pluhu pro „Carbon Farming“. Nový pluh má být také vhodným nářadím pro to, jak podpořit rozvoj kořenů rostlin do větších hloubek.

Narušení půdního zhutnění se současným vnesením na humus bohaté půdy do vytvořených šachet umožňuje kořenům rostlin dosáhnout do hlubších půdních horizontů a čerpat odtud vodu a živiny. Tím může být dosaženo zvýšení výnosů až o pět procent již v prvním roce. Tento efekt byl zpozorován již v době od šedesátých do osmdesátých let dvacátého století a nyní byl potvrzen aktuálními polními pokusy centra ZALF. Postup může být zopakován po pěti letech diagonálně k převažujícímu směru zpracování půdy na pozemku.

Vedle uvedených přínosů otevírá nová technologie „Carbon Farming“ zemědělcům novou možnost příjmů díky obchodování s CO2 certifikáty. Dani za emise CO2, která může v budoucnosti přijít, se takto hospodařící zemědělec vyhne. Konkurenceschopnost zemědělských podniků se zlepší.

Pluh pro postupy „Carbon Farming“ vychází z osvědčených pluhů firmy LEMKEN. Díky modulu iQblue connect bude toto nářadí mít schopnost ukládat do paměti různá data o práci spolu se souřadnicemi polohy. Bude tak možné přesně dokumentovat, kde a do jaké hloubky byly vytvořeny jednotlivé šachty. Nový pluh uvede firma LEMKEN na trh v polovině roku 2024.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down