07.06.2022 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podpovrchový aplikátor moderní konstrukce

Jedním z cílů firmy Samson je vracet živiny zpátky do půdy. Vyrábí proto celou řadu aplikátorů pro podpovrchové zapravení kejdy zároveň při aplikaci. Na jaře 2022 představila novinku – aplikátor Samson TS.

Nové aplikátory Samson TS 8 a 12 jsou připraveny na budoucnost. Jejich úzké kotouče otevírají v půdě drážku, do níž je ukládána kejda. Díky tomuto přesnému uložení hnojiva mohou být živiny uloženy přesně tam, kde je rostliny mohou nejlépe využívat. Půda přitom není v celém svém záběru zkypřená a zpracovaná; v prostoru mezi jednotlivými drážkami zůstává v původním stavu. To je rozdíl od aplikátorů, které pracují jako radličkové kypřiče.

Kromě toho umějí aplikační cisterny Samson aplikovat do půdy jen určité, předem stanovené množství živin. Jestliže se toto správné množství živin v nejvhodnější dobu dostane ke kořenovému systému kulturních plodin, minimalizuje se tak uvolňování klimaticky škodlivých látek z polí do ovzduší.

Nové aplikátory Samson TS 8 a 12 mohou pracovat za téměř všech klimatických podmínek. Požadované živiny umějí precizně aplikovat u téměř všech druhů kulturních plodin a půdních podmínek, a to i na polích s již rostoucí kulturní plodinou, na strništích či na polích po sklizni.

Aplikátor je rozdělen na sekce se šířkou jednoho metru, které mohou být ovládány samostatně. Automatické vypínání průtoku hnojiva v sekcích zabraňuje tomu, aby docházelo ke zdvojené aplikaci hnojiva v klínech polí a na souvratích. Vše je připraveno pro automatické systémy ovládání sekcí podle GPS a též pro aplikaci s využitím předpisových map.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down