Podzimní výstava v Hořovicích poprvé

Sídlo podniku Zeos agri, spol. s r. o., najdeme v Hořovicích. Koncem listopadu se areál společnosti proměnil ve výstavní plochu, neboť se zde konala Podzimní výstava zemědělské techniky. K vidění byla technika značek Case IH, Kverneland, Hardi a dalších, tzn. technika, jejímž prodejem a servisem se Zeos agri zabývá.

Pro společnost Zeos agri to byla letos již druhá výstavní akce. Tu první, která trvala celý týden uspořádali na jaře. Výstavní dny nahradili dříve pořádané praktické předvádění, při němž sice může zájemce vidět práci stroje, ale čas, který je možné věnovat konkrétnímu zájemci a jeho dotazům je omezený. Právě to byl jeden z hlavích důvodů, proč v Hořovicích upřednostnili výstavu, tentokrát třídenní. I tak ale měli návštěvníci možnost se do samojízdných strojů posadit a vyzkoušet jejich ovládání alespoň stacionárně. Pokud se však našel takový, který o stroj projevoval opravdový zájem, byli zaměstnanci firmy i zástupci importéra připraveni poskytnout podrobné informace a stroj předvést i v chodu. Pro příští rok však není uspořádání praktického předvádění vyloučeno.
Mezi červenými nově zelená
Ti, kteří alespoň trochu znají Zeos agri, zajisté vědí, že na výstavě mohli spatřit techniku značek Case IH, Kverneland a Hardi. Zajisté ovšem netušili, že dvůr bude plný novinek nejen z produkce těchto značek, ale také zcela nových. Jedná se o pneumatiky a manipulační techniku. V oblasti pneumatik nabízí společnost značku Barum a samozřejmě i Continental, kdy v současnosti dodává kompletní sortiment zemědělských pneumatik vhodných jak na traktory, a to diagonální i radiální na pole i na silnici, tak na přípojná vozidla a ostatní stroje.
Manipulační technika je v nabídce zastoupena manipulátory Merlo, čelními nakladači Mailleux a jednoduchým nakládacím ramenem Molčík. Z toho vyplývá, že si zákazníci Zeosu agri najdou právě ten potřebný typ stroje do svého podniku. Nakládací rameno Molčík lze zavěsit do tříbodového závěsu jakéhokoli traktoru, stejně jako čelní nakladače Mailleux s širokou paletou nářadí je možné instalovat na všechny typy a výkony traktorů. I manipulátory Merlo si mohou zájemci pořídit v různých provedeních nosnosti a dosahu.
Ze strojů Case IH výstavě dominovaly novinky, a to axiální sklízecí mlátička AFX 8010, a nová řada traktorů MXU s výkonem od 100 do 135 koní. Návštěvníci měli možnosti vidět i typ mlátičky Axial Flow X-clusive a také ostatní řady traktorů Case IH.
Další část expozice tvořily stroje z produkce koncernu Kverneland – počínaje podmítači a pluhy, přes sečky a stroje na přípravu půdy a stroji na sklizeň píce konče. Dalšími červenými stroji byly kypřiče a podmítače talířového i radličkového provedení z produkce společnosti SMS Rokycany. Zapomenout nelze na postřikovače Hardi, které byly k vidění od malých ručních po největší samojízdný.
Již jen z pouhého výčtu strojů je patrný velice široký sortiment dodávaných strojů. Proto se podle slov jednatele Ing. Radoslava Jiráska Zeos agri v brzké budoucnosti nechystá jej rozšiřovat, avšak díky rozvoji zastupovaných značek dochází i tak k jeho rozrůstání. Neustále ale pracuje na zkvalitňování poskytovaných služeb, zejména servisu a dodávek náhradních dílů.
Od počátků až po dnešek
Již od roku 1991 se dnešní jednatel společnosti zabýval obchodem se zemědělskou technikou, stroje značek Case IH, Kverneland a Hardi jsou nastálo stěžejním sortimentem od roku 1993. „Dnes můžu konstatovat, že tato volba byla správná, neboť tyto společnosti mají světové jméno a zaznamenávají neustálý rozvoj,“ řekl ing. Jirásek.
Společnost s ručením omezeným se jménem Zeos agri vznikla až roku 1998. Roku 1999 se firma přestěhovala do současných prostor, které postupem času zvelebuje a modernizuje. Dokladem je nedávno vystavená servisní dílna s veškerým zázemím. Stroje společnosti SMS Zeos agri prodává již dva roky.
Až letos přibyli do prodejního sortimentu další dva typy strojů. Jedním jsou čelní nakladače Mailleux a druhým manipulátory Merlo. Již z prvních odezev lze usoudit, že zákazníků pro tyto stroje bude dostatek. Opomenout nelze zastoupení značky Barum, díky němuž mají zemědělci i pneumatiky pod jednou střechou s náhradními díly. Samozřejmostí je prodej maziv a nářadí Metrinch.
Působnost společnosti, resp. jejích zástupců najdeme na území okresů Praha východ, Praha západ, Příbram, Beroun, část Benešova, Rokycany, Plzeň, ale také na Tachovsku. Kromě prodeje nové techniky nabízí i odkup techniky starší nebo výměnu za nové protiúčtem. Na přání je možné nechat si dovézt i starší techniku ze zahraničí, na níž je následně poskytnuta i záruka. Při prodeji je pak Zeos agri schopen pomoci se zajištěním financování a to formou leasingu, splátkového prodeje a nebo úvěru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *