Pohodlné ovládání speciálních traktorů

V rámci prvotních fází vývoje nové generace speciálních traktorů oslovili inženýři značky Same uživatele traktorů dosavadních generací. Všichni oslovení zemědělci požadovali vysokou úroveň komfortu. Na jejich požadavcích na viniční traktor se jednoznačně projevily zkušenosti s komfortním ovládáním standardních traktorů koncernu SDF při práci na polích. Ukázalo se, že i v oblasti úzkorozchodných speciálních traktorů hraje komfort významnou roli – dílem proto, že v nich jejich obsluhy tráví hodně času.

Také vinaři a sadaři požadovali pro usnadnění práce s traktorem sdružení většiny ovladačů do loketní opěrky. A stejně, jako u standardních traktorů, i možnost nastavení polohy této opěrky. Inženýři Same vyšli těmto požadavkům vstříc a nový traktor Frutteto CVT je touto opěrkou vybaven. Všechny funkce jsou tak soustředěny do oblasti pro pravou ruku. Levá ruka přitom ovládá reverzor, uložený pod volantem; lze to provést jednoduše i tehdy, pokud se řidič otočí dozadu, což mohu na základě vlastního vyzkoušení potvrdit.

Loketní opěrce se šířkou 20 cm kraluje nová multifunkční ovládací páka. V horní části této páky se nachází dva křížové přepínače v modré barvě a vedle nich tři kulatá tlačítka. Přepínače slouží k ovládání dvou vnějších okruhů hydrauliky, otočný ovladač nahoře pak pro třetí hydraulický okruh. Na kulatá tlačítka si obsluha může přiřadit funkci podle potřeby. A vlevo jsou dvě oranžová tlačítka, která slouží pro uložení požadované rychlosti jízdy do paměti – tempomaty.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 7/2018.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *