Polní dny s hlasitým vířením bubnů

Více než 400 návštěvníků se zúčastnilo letošních polních dnů firem Lely a Welger, které se uskutečnily již potřetí za sebou. Na pozemcích výrobního závodu firmy Lely v nizozemském Maassluis, kde společnost vyvíjí a produkuje své pokrokové výrobky již více než 60 let, se shromáždili zástupci kompletní mezinárodní obchodní sítě. Akce se zúčastnili také čeští zástupci firem Welger (P&L, spol. s r. o., Biskupice u Luhačovic) a Lely (AGRO-partner, s. r. o., Soběslav) se svými obchodními partnery.

Cílem této významné události bylo informovat obchodní zástupce z celého světa o nejnovějších produktech a novinkách pro letošní sezónu a ambiciózních plánech do budoucna. Hlavní motto akce – „Víření bubnů“ – se zdůrazňovalo především při prezentacích různých novinek a strojů ve velké aréně, které byly provázeny výraznými zvuky bubnů.

Hodně práce v krátkém čase
Firma Lely představila žací trojkombinaci Splendimo 900 M, stroj s efektivním pracovním záběrem 8,80 metrů. První testy ukázaly, že podnikatelé a velcí farmáři snadno dosahují při použití trojkombinace Splendimo 900 M výkonnosti přes deset hektarů za hodinu. Kombinace tří žacích lišt, každá s pracovním záběrem 3,20 metru, umožňuje posekat velké množství píce v relativně krátkém čase. Velkou výhodu je modulový žací nosník, který má až o 15 % nižší příkon než konkurenční konveční nosníky. Díky zmíněnému systému lze tyto žací lišty agregovat s výkonově slabšími traktory. Firma Lely oznámila, že od této sezóny budou všechny žací stroje Splendimo vybaveny důmyslným rychlovýměnným systémem uchycení nožů splendimo clip, který úspěšně představila při předešlých polních dnech. Jištění čepu nože Lely Clip zaručuje mimořádnou bezpečnost při všech pracovních podmínkách.
S taženou verzí obraceče Lotus 770 završila firma Lely řadu malých tažených obracečů. Také zmíněný model se vyznačuje jedinečnými hákovitě tvarovanými prsty. Kombinace těchto unikátních prstů a jejich šikmé polohy vzhledem k zemi nabízí uživatelům možnost rychlé jízdy a snadné dosažení výkonu až 10ha/h při zachování dokonalé kvality obracení.
Zavedením modelu Hibiscus 1315 zkompletovala Lely řadu stranových shrnovačů. Hibiscus má pracovní záběr 5,80 až 6,50 metru a vytváří řádek široký 1,20 až 1,50 metru. Pro zajištění co nejlepšího kopírování terénních nerovností jsou oba rotory upevněny na hlavním rámu pomocí pozoruhodných, vzájemně nezávislých 3D závěsů.

V hlavní roli lisy
Firma Welger představila svinovací lis RP 435 Master, model s variabilní komorou pro různé použití. Díky své robustní konstrukci je ideální pro podnikatele, kteří potřebují lisovat balíky z různých druhů materiálů. Jako hlavní stroj pro profesionální senážování byl představen Welger Double Action 235 Profi. Tato kombinace strojů „dva v jednom“ šetří jeden traktor a jednoho řidiče, protože provádí dvě pracovní operace najednou a snižuje tak výrobní náklady na balíky senáže až o 40 %.
Prezentaci ve vnitřních prostorách arény zakončila firma Welger představením zbrusu nové ovládací jednotky ProLink. Ovládací jednotka má 5,7palcovou barevnou dotykovou obrazovku, multifunkční tlačítka, otočné ovladače pro rychlý přístup k datům, prohlížení menu a funkci zobrazení záběrů kamer na celou obrazovku. ProLink je pozoruhodně pohodlné a snadno obsluhovatelné ovládací zařízení.

Zisk a prosperita
Po prezentaci jednotlivých firem, jejich vizí a novinek v aréně, následovaly praktické ukázky nasazení jednotlivých strojů na předváděcích pozemcích. V jednotlivých pracovních skupinách byly podrobně představeny konkurenční výhody řady výrobků Lely a Welger. Je zřejmé, že obě společnosti podporují expanzi svých výrobků a zvyšování jejich podílů na trhu.
Dnešní farmáři a podnikatelé, zabývající se chovem skotu, jsou nuceni čelit mnoha výzvám. Firemním krédem společností Lely i Welger je poskytovat svým klientům pomoc prostřednictvím špičkových strojů přinášejících ekonomický zisk, optimální uživatelskou přívětivost a společenskou prosperitu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *