Poprvé reverzace pod zatížením

Firma Zetor vystavila ve své expozici dva zajímavé traktory. Tím prvním byla novinka tohoto roku, a to zástupce z řady Proxima Power. Tyto traktory by se do sériové výbavy měly dostat koncem tohoto roku a hlavní změnou proti původní řadě Proxima Plus je reverzace pod zatížením.

Ta se provádí malou páčkou pod volantem a v souladu s ní bylo změněno převodové ústrojí traktorů. Místo klasické suché kotoučové spojky jsou nyní dvě mokré spojky řazené pod zatížením a ovládané elektrohydraulicky. Kromě reverzace pod zátěží byl změněn též násobič točivého momentu, který je nyní místo dvoustupňového třístupňový.
Druhým zajímavým traktorem byl model 9641 Forterra, upravený pro provoz na za studena lisovaný řepkový olej. Přestavba je od německého dodavatele a obsahuje klasické prvky, jako je předehřev oleje, přídavnou nádrž na motorovou naftu či solenoidy pro přepínání mezi olejem a motorovou naftou. Výhodou Zetoru pro přestavbu na tento druh paliva je mechanicky řízené řadové vstřikovací čerpadlo, které není příliš citlivé na druh použitého paliva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *