29.06.2019 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Posklizňová úprava a skladování na klíč

Společnost Agroing Brno se zabývá kompletním řešením posklizňového zpracování a uskladnění obilovin a linek pro výrobu krmných směsí. Když se řekne kompletní řešení, znamená to, že investorovi dokážou zpracovat projekt, poradit v případě dotačních titulů zajistit stavbu a předat kompletní linku od koše přes uskladnění až po vyskladnění nebo míchárnu krmných směsí. Své portfolio představila v Nabočanech na polním dnu Naše pole.

Agroing Brno s. r. o. působí v České republice, ale i na Slovensku. Komponenty svých linek nakupuje od prověřených dodavatelů. U čističek a sušáren je to například německý výrobce Bühler, zatímco dopravníky se osvědčily od dodavatele Skandia.

Posklizňová úprava
Mezi posklizňovou úpravu plodin patří čištění a sušení. Společnost Agroing Brno má ve své nabídce například kontinuální sušárny S4 Araj, které jsou vhodné k sušení všech druhů obilovin, řepky, kukuřice, slunečnice i osiv. Při sušení využívají podtlaku, který vytváří ventilátory nasávající teplý vzduch. Teplý vzduch prostupuje vrstvou materiálu a následně je zrno schlazeno v chladicí části. V nabídce je též sušárna Eco-Dry Bühler, u níž konstrukce výměníku tepla umožňuje volbu přímého či nepřímého ohřevu.
Čištění může začínat na vzduchové předčističce, která slouží k odstranění lehkých nečistot. Dále jsou k dispozici sítové čističky nebo bubnové čističky. V nabídce jsou též mořičky. Zajímavostí je možnost zapracovat do technologie využití odpadního tepla z bioplynové stanice, případně ho využít i v dalších technologiích zemědělské prvovýroby.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down