Postřik také s podporou vzduchu

Jedním z tradičních vystavovatelů veletrhu Techagro je český výrobce postřikovačů, společnost MGM Holešov. V letošním roce se její expozice mohla pochlubit novinkou v podobě zařízení na podporu postřikování pomocí proudu vzduchu. Nejen toto zařízení přitahovalo pozornost českých i zahraničních návštěvníků.

Jak nám sdělil ředitel společnosti MGM, a. s., Ing. Antonín Klabal, vystavili letos dva návěsné postřikovače. Jeden z nich disponuje objemem nádrže 3000 litrů, rameny se záběrem 24 m a dalšími běžnými prvky. Tento stroj ředitel označil za již klasický produkt MGM.
Zásadní novinkou tohoto postřikovače však bylo zařízení pro vzduchovou podporu postřikování od dánského výrobce Kindestoft. Spolupráce s touto společností běží již od loňského roku a zajímavá je její historie. Ke spolupráci došlo podle slov Ing. Klabala tak, že jeden dánský dodavatel zemědělské techniky projevil zájem dovážet postřikovače MGM do Dánska. Po dodání několika kusů strojů chtěl dánský zákazník vybavit postřikovač zařízením pro podporu postřiku vzduchem. Právě na základě tohoto přání vznikl první postřikovač s vzduchovou podporou Kindestoft. V Dánsku v dnešní době již jezdí několik postřikovačů s podporou vzduchu. V České republice si takto vybavený stroj odbyl premiéru teprve na Techagru. Podporou vzduchu lze vybavit prozatím postřikovače do záběru 27 metrů.
Stroje je také možné vybavit navíjecím bubnem s hadicí a stříkací pistolí. Tu je možné použít k ručnímu postřikování špatně přístupných míst či k mytí postřikovače čistou vodou. Samozřejmě je pak možné takto vybavený postřikovač použít k mytí i jiných strojů, předmětů atd.
Druhým exponátem byl stroj s nádrží 5000 litrů a záběrem postřikovacích ramen 36 metrů. Takovýto stroj byl již v minulosti součástí výrobního programu firmy, avšak tyto postřikovače směřovaly vesměs za hranice, neboť u nás o obdobné stroje nebyl zájem. Dnes je však již situace pro stroj tohoto záběru a objemu daleko příznivější. Stroj je koncepčně totožný se svými menšími „bratry“.
Jak ředitel podniku zmínil, možná je také změna barvy postřikovače, a to dokonce bez příplatku.
Expozici doplňovala nabídka náhradních dílů a trysek a také systémy satelitní navigace GPS, která je zajisté výborným pomocníkem obzvláště při práci s postřikovačem.
Jak závěrem Ing. Klabal podotkl, jsou v MGM připraveni na jarní dodání postřikovačů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *