19.02.2009 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Postřikovače a rosiče ze Slovinska

Firma Agrozetcentrum Hronětice, s. r. o., vznikla v roce 1996 transformací ze státního podniku Agrozet. Na českém trhu nabízí zemědělskou, komunální i lesní techniku. V sortimentu má dva roky zařazené také postřiovače ze Slovinska. Současně také zajišťuje servis zemědělských strojů a prodává náhradní díly.

Sídlem společnosti je obec Hronětice, která se nachází v Polabí. Areál, v němž firma sídlí, sloužil zemědělství a zemědělské technice od nepaměti. Původně totiž patřil ke dvoru hraběte Černína. Za minulého režimu byl postaven v areálu sklad právě firmy Agrozet, který mimo jiné sloužil jako „zásobárna“ náhradních dílů. Po revoluci byl majetek hraběti Černínovi vykompenzován a v areálu zůstala firma Agrozetcentrum, s. r. o.
Agrozetcentrum má ve svém portfoliu standardní nabídku strojů českých výrobců a některých importérů. Namátkou jmenujme stroje firmy ZDT Nové Veselí, Agrostroj Pelhřimov, rakouské firmy Pöttinger nebo italské značky Same. Území, které firma svou nabídkou pokrývá, je pro každý produkt jiné. Například postřikovače se nabízejí v celé České republice, zatímco servis strojů se zajišťuje hlavně v Polabí. Hlavní vlajkovou lodí jsou postřikovače od firmy Agromehanika d.d., Krajn.

Postřikovače ze Slovinska
Blízko hranic Slovinska s Rakouskem a Itálií sídlí firma Agromehanika d.d. Tato slovinská firma nejenže zemědělské stroje prodává, ale také vyrábí. Vedle malotraktorů jsou jejich hlavními produkty postřikovače a rosiče. Agromehanika má roční obrat 15 milionů eur. Polovina prodejů se uskutečňuje na domácí půdě, tedy na Slovinsku, ale polovina se děje v dalších evropských zemích, zejména v Chorvatsku, Slovensku, Česku, Maďarsku, ale také Polsku, Makedonii, Německu, Rakousku, Nizozemsku, Belgii i Anglii.
Postřikovače se vyrábí jak ve verzi tažené, tak nesené. Ve verzi nesené jsou k dostání v objemu 200 až 1000 litrů s rameny do maximální šířky 15 metrů. Ve verzi tažené mají zásobník na 1500, 2000 nebo 3000 litrů. Ramena dosahují šířky až 24 metrů.
K postřikovačům přísluší výbava podle přání zákazníka. Ovládání tedy může být mechanické i elektrohydraulické, také výběr trysek je zcela ponechán na potřebách zákazníka. Stroje firmy Agromehanika zastanou stejnou práci jako kterékoli jiné postřikovače. Nejširší uplatnění však nachází zejména u menších rodinných farem, neboť do sortimentu nejsou zahrnuty samojízdné postřikovače. Samozřejmostí je vybavení postřikovačů elektronikou, která má český software.
Do oblasti sadů a vinic míří další produkty firmy Agromehanika. Jsou to rosiče. I rosiče lze pořídit ve verzi nesené s objemem nádrže 100 až 500 litrů a ve verzi tažené s objemy 600, 1000 a 1500 litrů.

Kvalita a cena
Postřikovače od firmy Agromehanika se od základu vyrábí v mateřském podniku a pokud je přece jen některá část stroje dovezena, dbá se na její kvalitu. Firma Agromehanika spolupracuje s českými firmami například při výrobě součástí pro malotraktory AGT. Komponenty se obrábějí na moderních CNC strojích.
Kompletní proces výroby a důraz na kvalitní komponenty zajišťují vysokou kvalitu těchto strojů. K oblíbenosti přispívá cena, za kterou dostává zákazník kvalitní výrobek zajištěný servisem a náhradními díly.
Jak už bylo řečeno, Agromehanika není ani malá, ani nová firma. Letos dokonce slaví své čtyřicáté narozeniny. I v Čechách už nějaký ten pátek slovinské postřikovače pracují. Avšak v nabídce firmy Agrozetcentrum jsou teprve dva roky. Za minulý rok bylo prodáno přes dvě desítky těchto strojů a jejich noví majitelé nemají za první rok provozu žádné problémy.

Náhradní díly
Druhým hlavním prodejním artiklem firmy Agrozetcentrum Hronětice je prodej náhradních dílů. Díky tomu, že areál byl původně skladem Agrozetu, najdou se v něm opravdu unikátní součástky. Samozřejmě, že hlavním zbožím na skladě jsou náhradní díly ke všem současným strojům. Je v něm asi devět tisíc skladovacích položek.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down