12.04.2022 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Postřikovače KUHN – přesnost a efektivita

Každý zemědělec ocení kvalitní a spolehlivé prostředky při své snaze o maximální kvalitu produkce. Postřikovače francouzské společnosti KUHN jsou vybaveny moderními elektronickými systémy, které splňují požadavky na přesnou a úspornou aplikaci chemických přípravků. Společnost KUHN CENTER CZ nabízí českým zákazníkům kompletní sortiment strojů KUHN, mezi něž patří samozřejmě také stroje na ochranu rostlin.

V nabídce strojů si mohou zákazníci volit mezi nesenými nebo taženými postřikovači v záběru 9 až 48 m, s objemem nádrží 600 až 7700 litrů. Jedním z tažených strojů je kompaktní postřikovač LEXIS s tabulkovým objemem 2400 nebo 3000 l a pracovním záběrem od 18 do 28 m. Tento model má velmi bohatou výbavu na přání, díky které se dokáže plně přizpůsobit potřebám uživatele.

Lexis vyniká svou manévrovatelností na souvrati (vzdálenost oje k podvozku je 4 metry). A díky nízké celkové výšce ho lze snadno přepravovat i na úzkých cestách se stromy nebo mezi staršími budovami a prostory. V nabídce jsou ocelová i hliníková ramena, která přinášejí výhody v podobě nízké hmotnosti a případně i odolnosti vůči korozi. Skládání ramen lze navíc vybavit funkcí automatického hlídání pracovní výšky nad porostem. K tomu slouží hybridní senzory, které snímají nejen výšku nad porostem, ale i nad zemí. Ramena je možné vybavit odpružením TRAPEZIA nebo pokročilejším kyvadlovým systémem EQUALIBRA, který zajišťuje tlumení rázu ve 3 směrech. Kývání ramen je tak eliminováno i při jízdě po nerovném povrchu a vyšších pracovních rychlostech. Dva tlumiče rázů na paralelogramu perfektně tlumí jakékoli vertikální pohyby ramen a udržují je ve stabilní poloze i při vysokých rychlostech.

Precizní zemědělství

Postřikovač splňuje veškeré požadavky pro precizní zemědělství. Model Lexis je kompatibilní s GPS systémy, díky kterým je schopen automaticky vypínat sekce v klínech. Pro náročnější uživatele je k dispozici i varianta s vypínáním trysky po trysce. Pomocí systému AUTOSPRAY je tato funkce rozšířena o pulzní modulaci, díky které je v tryskách konstantní tlak a tím i konstantní spektrum kapének bez ohledu na pojezdové rychlosti a dávce na hektar. Tuto funkci ocení každý, kdo má členitá pole nebo kdo aplikuje postřiky dle aplikačních map. Systém navíc dokáže přizpůsobit velikost kapének aktuálním podmínkám (jako jsou teplota vzduchu, vlhkost, síla větru apod.).

KUHN myslí na jednoduché ovládání stroje pro obsluhu. Proto je k dispozici hned několik ovladačů, ze kterých lze vybrat to nejlepší řešení právě pro vás. Pro ty, kteří hledají jednoduchý systém, je zde např. možnost ovladače REB3 (bez ISOBUS řešení). S ovladačem CCI 200 ISOBUS nabízí KUHN obsluze velmi příjemné prostředí pro snadné ovládání stroje. Software vyvinutý přímo pro postřikovače usnadňuje práci a nastavení stroje.

Postřikovač je navržen tak, aby byly všechny části snadno ovladatelné i snadno přístupné. V pracovní zóně jsou tak na dosah ruky všechny ovládací a kontrolní prvky. Obsluha ovládá prakticky jen dva hlavní ventily (ventil odkud a kam). Procesy plnění, přimíchávání, míchání, postřikování i proplachování jsou tak velmi snadné.

Postřikovač KUHN Lexis je uživatelsky velmi promyšlený stroj. A tak nejen díky své široké doplňkové výbavě je pro zemědělce snadno ovladatelný a pracovně efektivní stroj s mnoha přednostmi.*

KUHN CENTER CZ
Foto archiv firmy

Úvodní Foto:
Doplňková výbava s ISOBUS terminálem CCI 1200 pro nastavení různých aplikačních dávek

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down