Postřikovače s komfortní obsluhou

Příznivci závěsné techniky německé firmy Horsch se mohli seznámit se zajímavou novinkou v expozici společnosti Stagra na veletrhu Země živitelka. Již svým moderním designem prozradil technické inovace tažený postřikovač Horsch Leeb 4 LT. Nová nádrž, vyrobená z plastu, má objem 4000 l, a odpovídá celkovému konceptu stroje pro co nejníže uložené těžiště.

Nad nádrží byla uložena trojdílně skládaná ramena. Zajímavé je kompaktní skládání, díky kterému ramena nepřesahují příliš dopředu a nemohou způsobit kolizi s kabinou tažného traktoru. Po rozklopení ramen do pracovní polohy přichází ke slovu sofistikované systémy firmy Horsch.

Ramena jsou uložena v paralelogramu, který zajišťuje jejich stabilitu. O navádění ramen se standardně stará inovativní systém Boom Control Pro, který využívá gyroskopu pro zjištění pohybů postřikovače a tím i sil, působících na ramena. Díky těmto řešením je možné pracovat při vysokých pojezdových rychlostech i nad 20 km/h a ramena si zachovávají stabilitu a přesné vedení. Dále je lze vést nízko nad porostem při zachování plného pokrytí cílové plochy (výsledná vzdálenost trysek činí 25 cm).

Vystavený stroj měl ramena o záběru 24 m, ale Horsch má v nabídce i modely se záběrem ramen až 42 m. Uvedený záběr 24 m může být snížen na 18 m. Byl rozdělen na deset sekcí, ale v případě vysokých nároků na preciznost aplikace mohou mít ramena až 18 sekcí.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 10/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *