Poutavá show otevřela sezónu

Den otevřených dveří představuje zajímavou příležitost k výměně zkušeností mezi prodejci zemědělské techniky a jejich jinak velmi zaneprázdněnými obchodními partnery. Vynikající příležitost k setkání připravila příznivcům techniky značek Claas a Väderstad společnost AGRALL zemědělská technika v prvních březnových dnech. Komfortní haly přímo v sídle firmy se v průběhu obou dnů zaplnily zemědělci, jimž se kromě jiného předvedly nejvýznamnější letošní novinky obou značek formou poutavé AGRALL-show.

Firma Claas je také výrobcem traktorů a pro letošní rok připravila novou řadu traktorů Nexos. Nové modely se vyznačují mnoha praktickými detailními řešeními pro snadnou práci s čelním a vzadu připojeným příslušenstvím, novou variantou převodovky a optimalizovaným komfortem v kabině. Nová generace traktorů Nexos zahrnuje dohromady 14 různých modelů, které se odlišují svým výkonem a rozměry. Všechny jsou poháněny čtyřválcovým motorem od výrobce FPT Industrial, který se vyznačuje velmi kultivovaným chodem. Motor je naladěn na výkon od 75 do 112 k, respektive do 103 k u modelu Nexos VE, který je konstruován pro práci v obzvlášť úzkých sponech trvalých kultur. Top-modely nové řady s označením Nexos 250 VL a 250 F disponují systémem navyšování výkonu Claas Power Management (CPM).

Druhou novinkou jsou inovované sklízecí mlátičky řady Lexion 600. Na předvedeném modelu Lexion 660 bylo patrné, že je vybaven chladicím systémem Dynamic Cooling, který snižuje prašnost v motorovém prostoru a prodlužuje intervaly údržby. V průběhu akce byl také předán tisící traktor Claas v ČR, a to model Axion 850. Nechyběla ani prezentace novinek značky Väderstad či informace o systému dodávek náhradních dílů.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 4/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *