03.11.2022 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pozoruhodné inovace na výrobních linkách

Při plné kapacitě bude nový závod ePOWERTRAIN společnosti FPT Industrial v italském Turíně vyrábět více než 20 000 elektrických náprav a více než 20 000 akumulátorů ročně pro lehká užitková vozidla, minibusy a autobusy. Očekává se, že počet zaměstnanců dosáhne přibližně 200 lidí, zatímco nový závod již vytváří další pracovní místa.

Zavádění pozoruhodných inovací na výrobních linkách je charakteristickým znakem FPT Industrial. V závodě ePowertrain dosáhla spolupráce člověk-stroj stavu umění. A to díky technologiím Průmyslu 4.0, přijatým ve všech oblastech, které umožňují automatický sběr a analýzu všech dat, jež je nezbytné sledovat pro zlepšování bezpečnosti, kvality a produktivity.

Všechny výrobní procesy jsou založeny na vysoce automatizovaných skladech pro správu komponent a jsou vyvíjeny prostřednictvím elektronicky řízených montážních stanic. Přijaté technologie nové generace zahrnují rozšířenou a virtuální realitu, která zkracuje dobu návrhu výrobních linek simulací provozních výsledků před fyzickou instalací. K moderním technologiím patří ještě 3D tisk a systémy „Smart Observer", založené na inteligentních senzorech; 3D skenery pro měření na měřicí úrovni; 3D simulátory reality a kooperativní roboti. Tito roboti společně s automaticky řízenými vozidly výrazně zlepšují ergonomii a bezpečnost a usnadňují práci obsluhy a činí ji méně stresující.    

Kontroly kvality cloudu umožňují okamžitou detekci problémů, zatímco kontroly na konci linky potvrzují shodu produktu jak z hlediska konfigurace, tak i výkonu a bezpečnosti. Na lince montáže elektrických náprav HCV podporuje stanice obsluhu se světelnými signály tím, že jasně označuje, která součást má být vybrána a kam ji namontovat. Tak pomáhá dosáhnout cíle – nulové chybovosti. Na montážní lince baterií chrání speciální koberce obsluhu před možnými elektrickými disperzemi, zatímco termovizní kamery automaticky měří teplotu baterie a okamžitě hlásí jakoukoli odchylku od normy.*     

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down