Pracovní oslava výročí

Společnost Liva Předslavice oslavila desetileté výročí své existence. Při této příležitosti uspořádala na sklonku minulého roku akci skládající se z několika přednášek, v slavnostně otevřené nově vybudované hale a přehlídku dodávaných strojů a zařízení.

Liva Předslavice, spol. s r. o., byla založena roku 1992. Od té doby se sortiment dodávaných a zároveň servisovaných strojů značně rozšířil. Přibylo i výrobků firmy.
Všichni zástupci dodavatelů měli prostor pro prezentování jimi zastupovaných strojů, zařízení nebo zboží. V nově vybudované hale upravené na posluchárnu sledovalo přednášky na 200 přítomných.
K uspořádanému dni nám ředitel společnosti Václav Jungwirt řekl, že byla zorganizována pro všechny zákazníky a obchodní partnery a to proto, že se s mnoha z nich zná pouze po telefonu a ani oni nikdy neviděli zázemí Livy. Výročí deseti let činnosti a otevření nové haly tento záměr ještě podpořilo. „Zákazníci i partneři mohou názorně vidět, jaké stroje a zařízení prodáváme, resp. vyrábíme. Zároveň se během dne dozvědí, s kým spolupracujeme a mohou si námi dodávané zboží prakticky prohlédnout,“ říká Václav Jungwirt.
Nová hala následně slouží jako servisně prodejní zázemí firmy. Dalším plánem rozvoje je vybudování dalších zastřešených ploch a skladů na umístění strojů a dílů.
Liva již neprodává jen jednotlivé stroje, nýbrž se systematicky specializuje vždy na celou linku od „zasetí po sklizeň“. Proto mohli návštěvníci obdivovat linku na pěstování brambor, která se skládala z hrobkovače Netagco Rumpstad, odkameňovače Richard Pearson, sazeče Cramer a sklízeče Amac.
Stroje na pěstování pícnin nesly značku Krone. Bylo možné si prohlédnout žací stroje, obraceče, shrnovače, lisy, baličky i řezací sběrací vozy. Nechyběl ani samojízdný žací stroj Big M stejné značky.
Zpracování půdy patří v Livě značce Vogel Noot, setí produktům Gaspardo. Pro sklizeň zrnin doporučuje firma Liva Předslavice žací mlátičky Case, nyní vytřasadlové i axiální konstrukce.
Energetické prostředky jsou zastoupeny dvěma značkami a to Case a JCB. Značka Case znamená širokou škálu traktorů včetně novinek CVX a JXU prezentovaných v Předslavicích. Od JCB je to systémový tahač Fastrac.
Nakládací a manipulační technika nesla značku Merlo – manipulátory a Mailleux – čelní nakladače. Zapomenout nelze ani na živočišnou výrobu – tu charakterizovaly míchací krmné vozy Trioliet.
Liva se může pochlubit i výrobky vlastními. Těmi jsou aplikátory konzervačních přípravků AL 2002, které zapadají do linek sklizně píce, stejně jako přípravek na broušení nožů řezacích senážních vozů, jež používají téměř všichni majitelé senážních vozů Krone v ČR. V současnosti probíhá také vývoj nové generace aplikátorů. Výrobní program doplňuje rampovač BJK 2002. Tento stroj je velice jednoduchou alternativou čelního nakladače. Umísťuje se do tříbodového závěsu, jehož pomocí je schopen dosáhnout až do tří metrů.
Na závěr je třeba zmínit technologie precizního zemědělství, jejichž je Liva velkým propagátorem. Zařízení N-Senzor není třeba představovat, avšak pro osvěžení paměti – jedná se o zařízení, které je schopno reagovat na intenzitu zbarvení porostu. Jeho využití pak spočívá v tom, že při jízdě porostem reaguje na každé změny a může tak ovládat rozmetadlo nebo postřikovač při přihnojování dusíkem. Protože zařízení spolupracuje s technologií GPS, je možné jej využívat i k dalším činnostem, jako je měření pozemků, přesná jízda po pozemku bez kolejových řádků apod. Nově je N-Senzor možné používat k přihnojování jarních ječmenů. Novinkou je také to, že N-Senzor bude možné využít k aplikaci herbicidů a to v těch případech, kdy jsou ohniska plevelů barevně nebo hustotou odlišné od čistého porostu.
Dalším zařízením precizního zemědělství, jenž Liva nabízí, je tzv. GPS box. Jedná se o zařízení, které pracuje v systému GPS. Zařízení umožňuje jednak přesně zaměřit pozemek a zjistit jeho výměru a také společně s displejem umístěným na traktoru nebo jiném stroji sledovat dráhu stroje a informovat obsluhu o jejím dodržování nebo vychýlení ze správné stopy. Veškerá data podobně jako u N-Senzoru je následně možné zpracovat pomocí stolního počítače.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *