28.06.2021 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Praktická inovace u přesných secích strojů

Na stánku společnosti Klas-Nekoř a. s. na zemědělské výstavě v Nabočanech 2021 byla prezentována souprava přesného secího stroje Väderstad Tempo V a traktoru Claas Axion 870 Cmatic. Secí stroj byl v provedení pro přihnojování, hnojivo si traktor veze s sebou v čelně neseném zásobníku Väderstad FH 2200. Dávkovací ústrojí, uložené pod zásobníkem, hnojivo dávkuje do proudu vzduchu, který je dopravuje k aplikačním botkám za traktorem. Kromě své kapacity má čelně nesený zásobník výhodu i ve snadném doplňování hnojiva.

Secí stroj Väderstad Tempo V má možnost měnit rozteče řádků a lze jej využívat kromě setí kukuřice i k setí cukrovky či řepky. Tempo V lze během necelé hodiny přestavět z 8 na 12 řádků. Pro usnadnění práce je k dispozici speciální vozík pro manipulaci s řádkovými jednotkami.

Výsevní ústrojí Gilstring funguje bez vynechávek či dvojáků. Demontáž vnějšího krytu a případná výměna výsevního kotouče jsou otázkou chvilky. Výsevní kotouč nabírá zrna po jednom, zrna jsou následně ze svého místa oddělena a padají do spádové trubice a z ní pak do výsevní rýhy. Když je semeno uloženo, uzavírací kolo uzavře výsevní drážku a zajistí perfektní podmínky pro klíčení. Na jaře 2020 představil Väderstad novinku u přesných secích strojů Tempo: zachytávací kolečko Väderstad ProStop. Díky svému inovativnímu designu dokáže kolečko spolehlivě zaručit kontakt osiva s půdou při vysoké rychlosti setí. Nové zachytávací kolečko Vädestad ProStop je navrženo tak, aby absorbovalo extrémní tlak ve svém středu – je zhotoveno z gumy a má paprskovitý tvar. Proto není ovlivněn přesný profil zachytávacího kolečka, jede-li v řádku osiva.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down