Praktická řešení pro dopravní techniku

V průběhu veletrhu SIMA 2017 si na své přijdou taktéž příznivci značky Joskin. V oblasti dopravní techniky tato firma představí zajímavou inovaci: nástavek s hydraulickým vysouváním pro návěsy Trans-SPACE 7000/125 a 8000/150.

Tento nástavek zvětšuje ložný objem návěsů, ale zároveň usnadňuje nakládání materiálu. A to díky tomu, že řidič jej může povelem z kabiny traktoru zasunout až pod úroveň korby do té doby, než teleskopický manipulátor nebo čelní kolový nakladač naplní ložnou plochu materiálem. Zvýšení přidá extra objem u prvního návěsu na úrovni 8,4 a u druhého vozu o 9,4 krychlového metru.

Zasunutím nástavku se sníží výška pádu při nakládání hlíz brambor nebo bulev cukrovky, a tím i úroveň jejich poškození. Nakládka je usnadněna také díky rychlému přizpůsobení výšky bočnice. Nástavek je vyroben z oceli a může být ovládán pomocí elektrohydrauliky anebo přímo z kabiny traktoru. Druhá postranice, zadní stěna a čelo jsou rovněž opatřeny (pevně instalovanými) nástavky.

Nové, hydraulicky ovládané nástavky budou k dispozici též pro návěsy Joskin Drakkar. Tyto návěsy s objemem od 23 do 58 m3 jsou mnohostranně využitelné a Joskin pro ně vyvinul nástavky o výšce 80 cm. V případě transportu materiálu s nízkou objemovou hmotností (siláž, senáž, štěpka) je možné s pomocí nástavků zvětšit objem korby a zlepšit tak využitelnost návěsů. Na rozdíl od návěsů Trans-SPACE se u návěsů Drakkar hydraulicky zvedají či spouštějí nástavky na obou stranách korby.*

Více informací v měsíčníku Mechanizace zemědělství č. 2/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *