Praktické novinky od tradičního výrobce

Německá firma GKN Walterscheid prezentovala formou workshopu, uspořádaném v jejím sídle ve městě Neuss, svůj sortiment – nejenom známých kloubových hřídelí, ale také ráfků. Značné pozornosti se těšil absorbér nárazů, integrovaný v horním táhle tříbodového závěsu s hydraulickým ovládáním, či ráfek v novém provedení Profi-Grip.

Firma Walterscheid vyrábí své kloubové hřídele s jedno-, dvou- nebo i třídílným teleskopickým výsuvem, v závislosti na tom, jak daleko se nachází poháněný konstrukční celek od koncovky vývodového hřídele traktoru anebo od rozdělovací převodovky. Hřídele s třídílným teleskopickým výsuvem se dobře využívají například u středových shrnovačů píce s rotory o velkém průměru, protože tyto stroje většinou disponují funkcí plynule nastavitelného pracovního záběru svých rotorů. Změna záběru se provádí zasouváním nebo vysouváním rotorů na teleskopických nosnících, a zároveň musí být výsuvné i kloubové hřídele. Dále se rotory zasouvají směrem k rámu i při skládání stroje do přepravní polohy, přičemž se znovu využije teleskopické provedení pohonných hřídelí.

K nově vyvinutým komponentům pro pohonné hřídele patří také třecí spojky K90TF a K90/4TF. Tyto spojky dávají lokálním obchodníkům se zemědělskou technikou možnost, aby se postarali o jejich údržbu a nastavování, což dovoluje využívat stávající rezervy třecího obložení spojek po delší dobu.

Další novinkou je vačková spojka K68/EK68, osazená optimalizovanými ložisky. Díky tomu pracuje výrazně klidněji. Zároveň byl zvýšen objem maziva a zdokonaleno utěsnění spojky, díky čemuž tato spojka přichází na trh se sníženým rizikem znečišťování okolí i omezenými ztrátami maziva. Všechny uvedené inovace spadají do balíčku řešení v rámci systému Ultra.Plus.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 10/2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *