22.09.2022 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Precizní krátké talířové brány

Firma LEMKEN byla po mnoho let zastoupena na trhu s těžkými krátkými talířovými branami svými stroji řady Rubin 9. Jednalo se o originální produkt z vývoje německého výrobce. K typickým znakům Rubinu 9 patřily velké, ve dvou směrech zešikmené talíře s ozubeným okrajem a robustní jištění pomocí vinutých pružin. Shodné základní znaky má i nástupce s označením Rubin 10.

Kdo by si myslel, že Rubin 10 je jenom lehce upravený Rubin 9, bude překvapený. Rubin 10 se posouvá zase o řád výše, neboť je produktem důkladného updatování v oblasti těžkých talířových podmítačů LEMKEN. Rubin 10 je na mnoha místech přepracovaný.

Na rozdíl od Rubinu 9 má nástupce své bezúdržbové talíře uloženy již symetricky. Talíře první řady odhazují ornici od středu směrem vně, talíře druhé řady zase směrem ke středu. Proto, i když zemědělci budou s Rubinem 10 pracovat za obtížných podmínek na maximální hloubku, bude se tento stroj pohybovat vždy s absolutní přesností přímo ve směru jízdy traktoru. Boční tah nebude na tažný prostředek vyvíjen žádný.

Proud ornice je talíři Rubinu 10 nejprve od sebe vzájemně oddělen, aby byl opět sloučen k sobě. Tvorbě hrůbku půdy uprostřed zabraňují dva středové talíře, které materiál odhazují směrem vně. Jak se v praktickém nasazení na půdách všeho druhu potvrdilo, toto uspořádání talířů funguje skutečně precizně – v celém pracovním záběru je půda zpracována zcela stejnoměrně.

Stroj LEMKEN Rubin 10/600 KUA mohli vidět návštěvníci veletrhu Země živitelka 2022 na stánku společnosti AG servis – zemědělská technika s. r. o.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down