06.05.2022 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Precizní výsev a veliký výkon

Společnost Grimme, kterou na českém trhu zastupuje společnost U + M Servis Třeboň, patří mezi přední světové výrobce techniky pro pěstování, sklizeň i skladování okopanin a zeleniny. V současnosti vyrábí téměř sto základních typů vyhlášených strojů. Od roku 2012, kdy převzala německou společnost Kleine, má ve svém portfoliu také technicky vyspělé secí stroje. Jeden takový si odbyl letos na jaře českou premiéru.

Šlo o osmnáctiřádkový přesný secí stroj Grimme Matrix 1800, který si pořídila společnost AGROM Třebnouševes, s. r. o. Letos s ním během šesti dnů zasela 360 hektarů cukrové řepy (více v Zemědělci č. 17).

„Mechanický přesný secí stroj Matrix je vhodný k výsevu řepy, řepky, popřípadě čekanky s roztečí řádků 45 nebo 50 centimetrů,“ vysvětluje Ing. Daniele Trefil z třeboňské společnosti. „Zemědělci u něj ocení zejména precizní výsev a veliký výkon. Právě elektrický pohon výsevních kotoučů umožňuje precizní a variabilně nastavitelnou vzdálenost mezi semeny v jedné řadě. Díky zavěšení secího agregátu v paralelogramu je zajištěné přesná hloubka výsevu. S ohledem na velkou rozmanitost výbavy má Matrix široké možnosti použití, lze s ním sít jak do připravené půdy, tak do mulče. Zemědělci určitě ocení i to, že ať už osmnácti nebo dvanáctiřádkový stroj lez složit do přepravní polohy tři metry během dvanácti sekund. Pro ISOBUS kompatibilní secí stroj Grimme Matrix 1800 je charakteristické také intuitivní ovládání pomocí terminálů CCI 800/1200.“

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 19.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down