17.06.2021 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkonná aplikační technika v Nabočanech

Včera skončila Zemědělská výstava Naše pole v Nabočanech. Po dlouhé době to byla vítaná příležitost pro všechny zemědělce a odborníky z oboru ke vzájemnému setkání a výměně zkušeností. Výstavě přálo také počasí. Návštěvnost byla mimořádně vysoká a každý návštěvník si přišel na své. Kromě desítek parcelek s ukázkami odrůd polních plodin, převážně obilovin, byla vystavena i zemědělská technika. Nechyběl ani seminář na nejaktuálnější téma dneška, tedy Zemědělství 4.0 a uplatnění robotů v praxi.

Hned nedaleko hlavního vchodu měla rozsáhlou expozici společnost Cerea, a. s. Mimo jiné v ní bylo k vidění i mnoho strojů značek Case IH, Strautmann či Amazone. Poskytovatel služeb v zemědělství, Středisko služeb Cerea, a. s., vystavoval zbrusu nové rozmetadlo Güstrower GDK 8000.

Výložníky se šnekovým dopravníkem o záběru dvanácti metrů poukazovaly na to, že stroj je určen k aplikaci mletého vápence. Jedná se o druhé rozmetadlo značky Güstrower v podniku služeb, které bylo v továrně v Německu vyrobeno přímo na míru požadavkům společnosti Středisko služeb Cerea, a. s. Je prvotřídně vybaveno pro fungování v systémech precizního zemědělství, kterému se jeho majitelé již řadu let intenzivně věnují, dále vyniká robustní a odolnou konstrukcí a velkou kapacitou. Stroj čeká takové množství práce, že nemá po celém světě obdobu – vyaplikovat více než deset tisíc tun mletého vápence za rok. Zároveň je to první stroj v ČR, dovolující skutečné lokálně variabilní vápnění na základě předpisových map. Napomáhá tomu i na přání instalovaný systém automatického rozpoznání výšky hradítka. Rozmetadlo je vybaveno vážicím systémem a ovládané plně prostřednictvím ISOBUS.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 8/2021.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down