Preciznost, výkonnost a čistá práce

Firma Pöttinger je se svou zemědělskou technikou aktivní na všech významných světových trzích. Tradičně mezi ně patří i trh ve Francii. Jaký této oblasti firma přikládá význam, bylo patrné na rozsahu expozice v průběhu veletrhu Sima 2017 v Paříži. Tento tradiční rakouský výrobce se mohl pochlubit celou řadou inovací v oblasti techniky ke sklizni pícnin i zpracování půdy a setí.

Procházející návštěvníky hned na okraji stánku upoutala žací kombinace NovaCat A10, která byla na Simě poprvé k vidění ve výbavě spolu se shazovacím dopravníkem Collector. Kombinaci lze agregovat s traktory osazenými čelně nesenými žacími stroji o záběru 3 nebo 3,5 m. V prvním případě nabízí pracovní záběr v rozsahu od 8,8 do 9,56 m, ve druhém pak od 9,26 do 10,02 m.

Pro perfektní kvalitu sečení a zajištění překrývání dovoluje kombinace příčný posuv o 400 mm vpravo či vlevo. Na rozdíl od dosavadních žacích kombinací se zvýšila také úroveň zdvihu na souvratích, která činí až 55 cm. Od vývodového hřídele traktoru je výkon na žací disky a zařízení pro úpravu píce přenášen pomocí systému Y Drive.

Díky nové převodovce mohou být k pohonu využity prodloužené standardní kloubové hřídele svírající s převodovkou méně ostrý úhel. Stabilního pohonu je dosaženo díky vhodnému uložení přetěžovacích spojek na převodovce a optimálnímu zpřevodování. Mezi úhlovou převodovkou a žacím nosníkem vytváří vhodné spojení zdvojený křížový kloub. Nová konstrukce pohonu zajišťuje klidnější chod při zvýšené výkonnosti, a to i v tvrdých podmínkách. Dalším přínosem je prodloužení životnosti.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *