Před letošní hannoverskou výstavou

Před veletrhem Agritechnica si společnost Kverneland Group vybrala k prezentaci svých novinek nizozemský Groesbeek. Dvoudenní akce Agritechnica Previews se zúčastnila více než stovka novinářů ze 23 evropských zemí, kteří se mohli s předstihem seznámit s novou technikou a systémy, jež budou široké zemědělské veřejnosti představeny na podzim v Hannoveru. A nebylo jich málo.

Kverneland Group patří pod nadnárodní společnost Kubota Corporation. Se silným japonským partnerem za zády investuje značné finanční prostředky především do vývoje nových technologií a výrobních závodů. Snad největší množství peněz plyne do elektronických ovládacích systémů v návaznosti na precizní zemědělství. O vysoké kvalitě strojů Kverneland svědčí nejen jejich stále rostoucí obliba u zemědělců, ale také mnoho významných ocenění na prestižních mezinárodních výstavách.

Díky akvizicím řady známých výrobců zemědělských strojů společnost Kverneland Group výrazně posiluje, její výrobní závody se nacházejí v Norsku, Dánsku, Německu, Francii, Nizozemsku, Itálii, Rusku a Číně. Má vlastní prodejní společnosti v 17 zemích a exportuje do dalších 60 zemí. Na konci roku 2016 měla 2260 zaměstnanců, z nichž 74,2 % pracovalo mimo Norsko. V uvedeném roce byl obrat z prodeje zemědělské techniky 427 mil. eur. V letošním roce by se měl tento obrat téměř zdvojnásobit, neboť do společnosti Kubota Corporation přibyl další známý výrobce zemědělských strojů, a to Great Plains. Ze vzájemné spolupráce by měly těžit jak společnost Kverneland Group, tak Great Plains.*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 38.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *