Před letošní pracovní sezónou II

Pro zemědělské stroje Kuhn, které na českém trhu zastupuje hořovická společnost KUHN CENTER CZ, jsou typické neustálé technické inovace. Právě nové technologie pomáhají českým zemědělcům obstát v evropské konkurenci, neboť jsou zárukou kvalitní práce, velkého výkonu a dlouhé životnosti. Zároveň jim šetří pracovní čas a snižují provozní náklady. Uvedené přednosti má ve vínku i technika Kuhn připravená pro letošní pracovní sezónu.

Pro zemědělce je připravena i řada strojů na zpracování půdy a setí. Během jednoho přejezdu připraví optimálně půdu univerzální kypřiče Performer o záběru 3, 4, 5, 6 a 7 metrů. Pouze talíři jsou vybavené kypřiče Optimer+ o záběru 3 až 7,5 metru. Jde o ideální stroje na mělké zpracování půdy, jejich práce by se dala charakterizovat jako rychlá, levná a efektivní. Naopak kypřiče Discolander XM o záběru 3,7 až 6 m představují novou generaci talířových kypřičů s velkými talíři o průměru až 710 mm uloženými na společné hřídeli. Discolander si poradí i s velkým množstvím posklizňových zbytků, přitom prokypřuje půdu do hloubky až 18 centimetrů. Všechny pracovní orgány lze nastavit za jízdy z traktoru, a rychle tak reagovat na změnu půdních podmínek. S těžkým páteřovým rámem proniká stroj i do tvrdé vyprahlé půdy.

K mělkému i hlubokému kypření jsou vhodné osvědčené radličkové kypřiče Cultimer L, které se dodávají v záběrech 3, 3,5, 4 a 5 metrů v neseném provedení a v tažené verzi o záběru 4, 5 nebo 6 metrů. Společnost Kuhn zařadila do svého výrobního programu také kompaktory Prolander určené k předseťové přípravě půdy nebo k mělké podmítce. Zemědělci mohou volit model Prolander 7500 o záběru 7,5 m, nebo Prolander 6000 s pracovním záběrem 6 metrů.*

Více naleznete v Zemědělci č. 10.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *