01.09.2021 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přednosti nákladních automobilů v dopravě

Změny v zemědělství s sebou přinášejí i zvětšování dopravních vzdáleností. Protože s rostoucí dopravní vzdáleností rapidně rostou náklady na tunu přepraveného materiálu při využívání traktorů, projevuje se nezastavitelný trend rozvoje dopravy pomocí nákladních automobilů. Ty jsou rychlejší a výkonnější.

Doprava pomocí traktorů na větší vzdálenosti je neefektivní v mnoha ohledech: v oblasti zvýšené spotřeby paliva a opotřebování pneumatik, omezená užitečná hmotnost za předpokladu dodržení celkové dovolené hmotnosti, nízká nejvyšší i průměrná přepravní rychlost, zatěžování okolí hlukem, znečišťování komunikací a nepříznivý dopad na zhušťování silničního provozu (velký počet souprav v provozu).

Proto nacházejí velmi dobré uplatnění v praxi nákladní automobily. Jako první přicházela vozidla s cisternovou nástavbou pro převoz kapalných hnojiv na pole anebo s velkoobjemovou nástavbou pro odvoz lehkých materiálů (objemných pícnin).  Tato nástavba může být nově i v univerzálním provedení, kdy je po krátké úpravě vozidlo způsobilé i k dopravě například zrnin. Nově se osvědčuje i nástavba v podobě univerzálního rozmetadla pevných statkových hnojiv.

Značka Mercedes-Benz nabízí pro využití v zemědělství vozidla Unimog. Ta jsou proslulá svou spolehlivostí i nízkou spotřebou paliva a jsou zároveň flexibilně využitelná. Trojice nástavbových prostorů dovoluje rychlou výměnu pracovních adaptérů a nástaveb, takže Unimog lze využívat po celý rok.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down