Předseťové kombinátory s inovacemi

Předseťové kombinátory Kompaktomat jsou osvědčené stroje určené pro předseťovou přípravu půdy po orbě. Jedním přejezdem je půda dokonale zpracována pro setí plodin. Předností stroje je výborné urovnání povrchu, jemné rozdrobení hrud a vytvoření dobře utuženého seťového lůžka. To vše probíhá při velmi vysoké výkonnosti dané vysokou pracovní pojezdovou rychlostí.

Inovace strojů Kompaktomat
pro rok 2009

Stroje Kompaktomat vyrábí společnost Farmet již od roku 1993 a jsou pravidelně inovovány. Také v roce 2008 prošly předseťové kombinátory Kompaktomat další rozsáhlou inovací s cílem optimalizovat konstrukci stroje pro plné využití nových výrobních technologií. Dalším cílem bylo zvýšení užitných vlastností strojů, především dalšího prodloužení životnosti a snížení nároků na údržbu.
Na strojích byly v rozsáhlé míře využity prvky technologie eXtra STEEL line® . Díky této technologii se podařilo dále výrazně zlepšit vlastnosti osvědčených strojů Kompaktomat a zvýšit jejich užitnou hodnotu pro zákazníky. Pevnost všech hlavních konstrukčních skupin byla analyzována počítačovou metou FEM a na základě této analýzy byly využity extrémně pevné oceli zaručující ještě vyšší životnost. Podstatně se snížily i nároky na údržbu, především díky redukci mazacích míst. I to je výsledek využití technologie eXtra STEEL line®. Nyní je nutné mazat pouze hlavní kloub oje a ložiska válců. Obsluha má tak mnohem více času na opravdovou práci se strojem. A čas bývá v sezóně opravdu cenný.

Širokozáběrové kombinátory:
Kompaktomat K 1250 PS a K 1570 PS

V roce 2008 uvedla společnost Farmet na trh novou řadu širokozáběrových předseťových kombinátorů Kompaktomat K1250 PS a K1570 PS. Pracovní záběry těchto strojů jsou 12,5 m, respektive 15,7 m. Jsou určeny pro agregaci s nejvýkonnější třídou traktorů od 330 do 550 koní.
Využitím technologie eXtra STEEL line® vynikají nové širokozáběrové Kompaktomaty velmi příznivou hmotností na jeden metr záběru a nízkým tahovým odporem. Důmyslné technické řešení sklápění zajišťuje velmi kompaktní přepravní rozměry a výbornou manévrovatelnost. Sklápění a rozklápění z přepravní do pracovní polohy zajišťuje dvojice hlavních pístnic.
Kompaktomat K1250 PS se skládá z pěti pracovních sekcí a Kompaktomat K1570 PS ze sedmi pracovních sekcí. Všechny pracovní sekce jsou výkyvně propojeny, takže mohou kopírovat příčné nerovnosti pozemku. Speciální řešení podélných táhel mezi podvozkem a pracovní sekcí umožňuje i volné podélné kopírování pracovní sekce nezávisle na podvozku. Podvozek tedy při práci nijak nezatěžuje pracovní sekci. Na boční sekce je tahová síla traktoru přenášena dvojicí tažných lan. Při sklápění stroje se lana samočinně nadzdvihnou a není tedy nutný žádný zásah obsluhy. Celý proces rozklápění a sklápění stroje řídí obsluha pohodlně a bezpečně z kabiny traktoru. Standardní výbavou stroje jsou hydraulicky sklápěné kypřiče stop. Stroje jsou vybaveny brzdami a splňují podmínky pro provoz po pozemních komunikacích.
Po prvních třech kusech širokozáběrových Kompaktomatů prodaných v roce 2008 přichází dodávka dalších dvanácti kusů na evropské trhy na jarní sezonu 2009

Ing. Michal Nýč, Farmet, a.s.

Celý článek naleznete na:

www.agroweb.cz/files/file/farmet-nahled.pdf

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *