24.01.2014 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Předsezónní představení novinek zaujalo

Ačkoli to rozhodně není běžné, tak i v měsíci lednu může být na českobudějovickém výstavišti rušno. Konkrétně se tak stalo v předposledním týdnu tohoto zimního měsíce v pavilónu T1. Firma Agrozet České Budějovice, a.s. pozvala zemědělce k představení novinek v sortimentu pícninářské a půdozpracující techniky firmy Pöttinger pro rok 2014.

Akce byla vhodně naplánována do období před začátkem sezóny, aby zákazníci mohli popřemýšlet, jaký závěsný stroj z nabídky tohoto rakouského výrobce zvolit a v jakém provedení. O tom, že tato myšlenka byla správná, svědčila návštěvnost, která překonala očekávání. Zemědělci obklopili vystavované stroje; bezprostředně využívali příležitosti prodiskutovat zkušenosti z praxe s využíváním dosavadní techniky Pöttinger či případné dotazy a náměty k novým strojům se zástupci firmy či přímo se servisním technikem.

V novodobé historii firmy Pöttinger bude sezóna 2014 jistě jedním z mezníků, protože bylo představeno velké množství novinek a některé z nich přímo převratné. K takovým určitě patří pneumatický secí stroj Aerosem řady 1002, který kromě klasického úzkořádkového setí dovoluje využití i pro přesné setí kukuřice a dalších plodin. Zasloužila se o to technologie IDS (intelligent distribution system) a PCS (Precision Combi Seeding). Stroj má mechanický nebo elektrický pohon dávkování a vyznačuje se i příznivě uloženým těžištěm v blízkosti traktoru. Bude nabízen v šířkách záběru 3 a 4 m.

Další představenou novinkou byly dvounosníkové radličkové kypřiče Synkro 1002. Ty jsou kompletně vyráběny v závodě firmy ve Vodňanech v šířkách záběru od 2,5 do 6 m. Vzhledem ke své kratší konstrukci mohou být snadněji agregovány jako nesené i ve větších šířkách záběru, než třínosníkové verze. Mají nové radličky, uložení slupic, pružinové jištění proti přetížení a další prvky tak, aby ideálně splňovaly nároky na moderní agrotechniku.

V oblasti sklizně pícnin si prožil svou premiéru v ČR návěs Europrofi Combiline 5510.  Jedná se o největší model nové řady návěsů, určených jak ke sklizni senáží jejich sběrem z řádku, tak i jako transportní prostředek pro hmotu od řezačky. Zemědělci se zvláště zajímali o nové sběrací, plnicí a řezací ústrojí vozu.

Na našem trhu si rychle nachází zájemce i nová žací kombinace NovaCat S12, která díky svému enormnímu pracovnímu záběru nabízí výkonnost až 14 posečených hektarů za hodinu. Dokonce byl k vidění i nový model taženého obraceče HIT 10.11 T.

Zájem přítomných si získala i další závěsná technika Pöttinger, stejně jako kolové traktory John Deere a výkonné manipulátory Dieci, které jsou rovněž v nabídce společnosti Agrozet České Budějovice.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down