Představena nová série

Nová série JCB Fastrac 8000 byla představena nedávno a je jiná než předchozí generace. Pohon JCB Fastrac zajišťuje šestiválcový kapalinou chlazený motor od švédského výrobce Sisu o objemu 8 400 ccm splňujícím emisní normu Tier IV za pomoci SCR. Jmenovitý výkon 290 nebo 330 HP doplněný o plynulou převodovku dělá z JCB Fastrac nejpohodlnější traktor ve své kategorii.

Tento traktor je určen především pro polní práce. Jak je již u JCB dobrým zvykem, nabízí taktéž pojezdovou rychlost až 65 km/h, kotoučové vzduchové brzdy na všech kolech, systém ABS a celorámovou konstrukci. V současné době moderních technologií ani JCB Fastrac 8000 nezůstává pozadu a tak si ho můžeme vybavit ISOBUS zásuvkou, autopilotem s navigací od firmy Trimble či LED pracovním osvětlením.

O pohodlí obsluhy se stará klimatizovaná centrálně kabina známá ze série 4000, která nabízí dostatek místa pro obsluhu pracující po celý den na poli.

JCB Fastrac 8000 může být oproti ostatním JCB Fastrac vybaven zadními koly o šířce až 900 mm, což dělá z tohoto traktoru při doplnění závaží za kabinu 1 500 kg a závaží vpředu do tříbodového závěsu až 1 500 kg jasný polní tahač, který zvládne jakoukoliv těžkou práci. O pořádný kontakt pneumatik s podložkou se stará odpružení obou náprav – vpředu mechanické – vinutá pružina s centrálně umístěným tlumičem, zadní náprava odpružená hydropneumaticky, s možností samonivelace – vyrovnávání, které zajistí i při zvedání těžkých břemen v zadním tříbodovém závěsu stálý kontakt předních kol s podložkou a traktor se nezvedá na zadní.

JCB Fastrac 8000 má hodně co nabídnout a brzké době se stane na poli rovnocenným soupeřem zaběhnutým „polařům“.

 

Ing. Martin Schaffer

Pekass, a. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *