Představili jen část ze sortimentu

Společnost Lukrom, spol. s r. o., je významným prodejcem zemědělské techniky, jehož portfolio pokrývá všechny základní stroje určené pro nasazení v rostlinné i živočišné výrobě. V nabídce nechybí renomované značky jako John Deere, Horsch, JCB, Hardi, Patriot, Krampe a další stroje a technologie určené pro rostlinnou a živočišnou výrobu. Na letošním veletrhu Techagro se společnost Lukrom prezentovala na dvou různých stáncích ve společné expozici několika firem. V pavilonu Y a volné ploše kolem pavilonu společnost prezentovala techniku JCB a Krampe. V pavilonu P byla hlavní plocha společnosti a ta byla zaplněna převážně technikou Horsch.

Technika Horsch je našim zemědělcům dobře známá a často se jí zabýváme i na stránkách našeho časopisu. Zmíníme proto jen zajímavosti z expozice. Jednou z nich byl inovovaný talířový podmítač Joker předvedený v neseném i taženém provedení. Výrobce použil nová ložiska na uložení talířů a do výbavy je nyní možné zařadit nožový válec, který se jako první pracovní sekce postará o nařezání rostlinných zbytků.

Zajímavým strojem byla též secí kombinace Express KR, která využívá rotačních bran, zubového či trapézového pěchovacího válce a pneumatické distribuce osiva ke kotoučovým secím botkám. Secí kombinace je vyráběna v záběrech 3, 3,5 a 4 metry a ač to není úplná novinka v nabídce se objevila teprve před zhruba třemi roky.

Bez povšimnutí návštěvníků jistě nezůstal zásobník pro osivo či hnojivo Partner HT. Byl vystaven v dvojkomorové verzi, kterou lze agregovat s kypřičem Terrano FX, Terrano FM, Terrano MT a Joker RT (5,6,8m). Osivo či hnojivo tak může být vedeno jak ke kypřicím radličkám, tak před kola dvouřadého pěchovacího válce.

Za zmínku stojí též vystavená postřikovací technika, kterou Horsch vyrábí od roku 2011. Postřikovače byly prezentovány ve dvou exemplářích, a to taženém modelu Leeb 5LT a samojízdném provedení PT 330, který naběhl do sériové výroby s počátkem letošního roku.

Před dvěma roky byl firmou Hosch prezentován secí stroj umožňující přesné setí obilnin a řepky. Ten zatím není v sériové výrobě, nicméně v tomto roce probíhají intenzivní provozní testy a též předsériová výroba. Tak jak moderní zemědělství směřuje ke stále vyšší preciznosti prováděné agrotechniky, je přesné setí obilnin a řepky jedním z aspektů, který by mohl přispět k lepšímu založení porostu a tím i vyšší intenzitě pěstování těchto nejčastěji vysévaných plodin.

 

Pro krmení skotu

 

Na volné ploše byla vystavena technika pro živočišnou výrobu v podobě vertikálního krmného vozu Warrior a rozdružovače balíků Patriot. Oba stroje jsou konstrukčně shodné jako známé KMV Luclar, jejichž výroba spolu se značkou skončila.

Společnost Lukrom má také ve svém portfoliu zajímavé krmné vozy izraelské firmy R.M.H., které bohužel nebyly na této výstavě prezentovány. Tak jak je Izrael na vysoké úrovni v chovu dojnic, je tomu i v případě krmných vozů. Lukrom dováží pouze samojízdné KMV i když v nabídce firmy R.M.H. jsou i verze tažené, nástavby na nákladní automobily a provedení stacionární.

Samojízdné KMV vozy jsou vyráběny ve vertikálním provedení s kubaturou od 11 do 30 m3. Pohonnými jednotkami jsou motory Deutz a Volvo, komponenty pojezdového hydrostatického systému dodává Bosh Rexroth. Pro zvýšení životnosti jsou použity nerezové díly na vybírací fréze, vaně a míchacím šneku.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *