Přehlídka traktorů v Kameni se vydařila

Na českém trhu se zemědělskou technikou se nabízí celá škála zemědělských traktorů – v širokém výkonovém rozpětí i provedení podvozku či výbavy. Pro zájemce o pořízení nového traktoru tak vzniká do určité míry složitá situace. Proto možnost seznámit se s nabídkou všech významných výrobců moderních traktorů v různých výkonových kategoriích na jednom místě může být velmi přínosná. A právě takovou příležitost měli účastníci Dne Zemědělce v Kameni v dopoledních hodinách prvního dne, kdy proběhlo předvádění traktorů. Na tribuně se představila čtyřicítka traktorů, vždy s odborným komentářem ze strany prezentující společnosti.

Před zaplněnou tribunu s diváky nejprve přijely traktory Case IH. Čerstvému publiku se hned na začátku akce představila novinka – Case IH 110 Luxxum. Protože zájem o vyšší úroveň komfortu v kategorii kompaktních traktorů vzrůstá, přichází Case IH s odpovědí. Zároveň je nový Luxxum vhodným pojítkem mezi řadou Farmall a novými stroji Maxxum.

Jedná se o trojici nových typů ve výkonovém rozpětí od 100 do 120 k, které mají kromě tradiční všestrannosti využití traktorů v červené barvě poskytnout svým uživatelům ještě vyšší výkon i pracovní komfort. Představují symbiózu kompaktních rozměrů traktorů dosavadní řady Farmall U Pro s doplněním prvků od traktorů řad vyšších, jako je například loketní opěrka s ovládáním Multicontroller.

Nejvíce změn čeká na řidiče v kabině. V souladu s unifikací způsobu ovládání u různých modelových řad traktorů osadil Case IH nové traktory Luxxum zcela novou loketní opěrkou. Rozložení ovladačů je obdobné, jako u traktorů střední výkonové třídy; v opěrce se nachází integrovaná multifunkční páka Muticontroller.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *