Přehlídka v Biskupicích měla úspěch

Společnost Zálesí, a. s., Luhačovice uspořádala již počátkem února v místě svého prodejního střediska v Biskupicích první předváděcí akci zemědělské a komunální techniky, jejímž cílem bylo seznámit obchodní partnery firmy s novinkami pro nadcházející sezónu. Hlavní roli tam sehrála především technika pro údržbu trvalých travních porostů a zpracování půdy Pöttinger spolu s novými řadami traktorů Zetor a Valtra.

Jak prozradil vedoucí prodeje strojů společnosti Zálesí, a. s., Ing. Marek Vysloužil, letošní přehlídka strojů mimo sezónu byla uspořádána při příležitosti otevřením nové výstavní haly v Biskupicích. V té si také návštěvníci mohli prohlédnout žhavé novinky přicházející na trh v tomto roce, zatímco venkovní expozici v areálu společnosti tvořily již známé modely strojů.
Jedním z hlavních bodů setkání bylo představení nové řady traktorů Zetor Proxima Plus a traktory Valtra nové vývojové řady N s akčním modelem N121. V oblasti zpracování a přípravy půdy dominovala technika Pöttinger v čele s kombinovaným secím strojem Terrasem 4000T. Naplánováno bylo také předvedení využití svahových nosičů nářadí švýcarské značky AEBI v zimní sezóně, a to v kombinaci se sněžnými frézami Zaugg. To však bylo z důvodu nedostatečného množství sněhu omezeno.
Obchodní partneři společnosti Zálesí, a. s., vědí, že firma už několik let pravidelně pořádá jarní předváděcí akce, které se konají koncem května. Pro velkou účast návštěvníků se ale pravděpodobně také únorová přehlídka strojů stane tradiční součástí aktivit firmy.

Tři novinky od Zetoru
Velkou pozornost na přehlídce strojů v Biskupicích budila nová řada traktorů Proxima Plus, jejíž součástí jsou modely Proxima Plus 8541, 9541 a nejsilnější 10541, které přináší mnoho inovací upevňujících jejich víceúčelové použití. „Řada traktorů Proxima Plus vývojově navazuje na slabší řadu Proxima.
Významné změny nastaly především v převodovce. Modely jsou nyní vybaveny novým typem mechanické, plně synchronizované převodovky s dvojstupňovým Powershiftem. Nové je také například řešení předního tříbodového návěsu, který významně usnadňuje připojování nářadí. Mezi další změny patří i zesílení nápravy, zvýšení únosnosti a zlepšení tahových vlastností traktoru,“ informoval Ing. Vysloužil. Na první pohled je znatelné, že u nové řady traktorů Proxima Plus byl také mírně změněn design a interiér kabiny. Nynější výkon motoru se pohybuje od 82 do 100 koňských sil.
Podle Ing. Vysloužila traktory nabízejí lepší technické provedení, zvýšenou kvalitu užitných vlastností a vyšší komfort ovládání. Přestože stroje budou v prodeji od počátku března, už teď jsou evidovány první objednávky.

Secí stroj Pöttinger v akční nabídce
Zemědělské technice Pöttinger byla v Biskupicích věnována významná část expozice. Zástupci firmy tam představili žhavou novinku, která je od počátku tohoto roku v akční cenové nabídce. Jde o kombinovaný secí stroj s přípravou půdy Terrasem 4000T, jež je vhodný pro klasické i minimalizační technologie. „Tento stroj v letošní sezóně nabízíme za zvýhodněných podmínek. Nejvýznamnější je skutečnost, že zákazník dostane stroj k dispozici na sezónu, přičemž při nákupu zaplatí pouze desetiprocentní zálohu a zbytek ceny doplatí do konce roku. Záruční doba trvá dva roky a vztahuje se na všechny součásti stroje. Proti předchozímu roku je stroj navíc prodáván za nižší pořizovací cenu,“ informoval Ing. Petr Stuchlík ze společnosti Agrozet České Budějovice a dodal, že akční nabídka na tento stroj bude trvat do konce července tohoto roku.
Secí stroj Terrasem je v současnosti k dispozici v pracovním záběru tři a čtyři metry v provedení s pevným nebo sklopným rámem. Podle slov Ing. Stuchlíka se již ale připravuje nový model, který bude mít pracovní záběr šest metrů. Kapacita zásobníku secího stroje Terrasem 4000 T je 2400 litrů, což představuje kolem dvou tun osiva. Dají se s ním sít téměř všechny plodiny počínaje mákem a dalšími drobnými semeny přes trávy až po obiloviny. Problém prý není ani se setím silážní kukuřice. Pracovní rychlost stroje dosahuje až 18 kilometrů v hodině, ale nejlépe stroj pracuje v rychlostním rozmezí od osmi do čtrnácti kilometrů za hodinu. Jeho zvláštností je rozteč secích botek, která jde nastavit už od 12,5 centimetrů.

Do svahů s technikou AEBI
AEBI Group vyvíjí a vyrábí pracovní nosiče, stroje a zařízení pro údržbu travnatých ploch, komunikací a také zimní údržbu zpevněných ploch. Vzhledem k tomu, že je společnost Zálesí, a. s., už čtyři roky výhradním dovozcem svahových a komunálních nosičů této značky, není divu, že i tyto stroje si mohli zemědělci v Biskupicích prohlédnout opět z blízka.
Ze sortimentu jednoosých nosičů AEBI byl zájemcům předveden nejsilnější model Combicut CC 66 v kombinaci s mulčovačem. Stroj se ovládá pomocí ergonomických výškově i stranově nastavitelných řídítek, které lze při práci ve svahu uzamknout. V závislosti na výkon stroje lze k němu připojit libovolné nářadí, kterým může být například i sněhová fréza.
Tříkolový nosič nářadí AEBI Terracut, jež je známý pod označením TC 07, se vyznačuje vysokou obratností a pohyblivostí na svazích, přičemž jeho pracovní rychlost dosahuje až deseti kilometrů za hodinu. Ke stroji lze rovněž připojit řadu pracovních nářadí, jako například rotační žací stroj, prstovou žací lištu, shrnovač píce,mulčovač či sněžnou frézu nebo zametací kartáč. Na předváděcí akci byl tento stroj agregován s čisticím kartáčem a také se sněžnou frézou Zaugg.
Ze skupiny dvounápravových svahových nosičů byl k vidění Terratrac TT270. Svoje uplatnění nachází při práci i na velmi svažitých terénech. V Biskupicích ho návštěvníci mohli vidět v kombinaci se sněžnou frézou Zaugg se záběrem 2,2 m.
Jak informoval Ing. Vysloužil, v tomto roce došlo k rozšíření nabídky strojů AEBI. „Naše firma má v současnosti v prodeji devět dvouosých modelů, dva jednoosé a jeden tříkolový model. Je patrné, že s rostoucím důrazem na údržbu krajiny se zvyšuje i zájem ze strany obchodních partnerů o tyto stroje,“ uvedl. Mezi nejprodávanější modely přitom patří dvounápravový model TT270 a jednoosý nosič CC66.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *