Přehlídka ve žlutých barvách

V předminulém týdnu se uskutečnila putovní přehlídka techniky dovážené firmou TOKO Agro, zaměřená především na produkty anglické značky JCB. Předvádění začalo na Domažlicku a pak se kavalerie strojů přesouvala po republice směrem na východ a dále až na Slovesko.

My jsme mohli stoje zachytit zhruba uprostřed jejich poutě kdy si daly dostaveníčko v Malči na Havlíčkobrodsku. Co bylo k vidění? Především dva Fastracy z nichž jeden byl zapřažen do cisterny Fliegl s hadicovým aplikátorem a ač tato souprava kejdu ani vodu neaplikovala, její obsluha ing. Libor Rokos s ním vozil návštěvníky akce. A třeba říci, že velmi rychle jak už to Fastrac umí. Druhý Fastrac měl zapojený mulčovač McConell s kterým vysekával příkop, blízké rákosí, ale také větve křoví podél silnice.
Při nakládce hnoje se pak předvedl manipulátor JCB 535-70 vybavený vidlemi na hnůj, který nakládal do návěsu Fliegl s výtlačným štítem a rozmetacím ústrojím tvořeným dvěma svislými rozdružovacími a rozmetacími válci.
Dalším předvedeným strojem určeným pro manipulaci s materiálem byl model JCB 160 Robot. Tento stroj přezdívaný jeho prodejci Robotek (zřejmě díky svým malým rozměrům) předvedl svoji obratnost, která mu je vlastní. A jak by také ne když jde o smykem řízený nakladač.
A třetím strojem ze skupiny nakladačů a manipulátorů byl malý teleskopický manipulátor JCB 520-40 se zdvihem 4 metry a nosností 2 tuny, který je veskrze univerzálním strojem a s nímž si mohli návštěvníci i zasoutěžit když museli projet krátkou dráhu tvořenou slalomem z balíků, provést manipulaci s paletami a nakonec zacouvat do garáže tvořené čtyřmi kolíky. Soutěže se nakonec nejlépe zhostil jeden ze zaměstnanců z místního ZD Maleč, který pak převzal cenu přímo z rukou generálního ředitele firmy Toko Agro ing. Tomáše Kořínka.
Z ostatních předvedených strojů bylo k vodění odstředivé rozmetadlo minerálních hnojiv Rauch Axera GL 1200, prutové brány s přísevem od firmy Einbock, diskový žací stroj Krone a shrnovač píce Fella.
Akce se setkala s přízní nejen diváků, ale zejména pak počasí, které se opravdu vydařilo. takže kdo přišel neprohloupil, protože si mohl stroje nejen prohlédnout, ale s většinou z nich si i zajezdit a to bylo důležité. Říká se, že lépe je jednou vidět než třikrát slyšet a já bych k tomu ještě doplnil, že lépe než třikrát vidět je jednou se svézt.

Luboš Stehno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *