21.09.2022 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Překládací návěs zvyšuje denní výkon sklizně

Moderní výkonné sklízecí mlátičky musejí především sklízet – a ne ztrácet čas přejezdy po poli kvůli vyprázdnění zásobníku zrna. Pokud musí s plným zásobníkem vždy dojet na souvrať a tam teprve překládat, citelně ztrácí na své výkonnosti. A pokud se i odvoz zrna z pole do místa uložení potýká s problémy, anebo se nachází na špatném místě, je toto číslo ještě vyšší – snížení produktivity práce mlátiček dosahují až čtyřiceti procent.

Pro zkušené pracovníky společnosti Agrall servis a. s. není žádné tajemství. Jejich cílem je poskytovat profesionální služby s maximální výkonností a efektivitou. Sehraný tým pracovitých spolupracovníků dokáže za rok formou služby sklidit stěží představitelných 50 000 hektarů obilnin.

Vlastní proto šest nejvýkonnějších sklízecích mlátiček Lexion od firmy Claas a dělají vše pro to, aby jejich velký sklizňový potenciál využili do nejvyšší míry. Stroje jsou osazeny systémem Claas Cemos, který se po celý den neúnavně stará o přizpůsobení nastavení mlátičky změněným podmínkám tak, aby bylo co nejlépe dosaženo požadované strategie sklizně. Ani překládání zrna nesmí představovat brzdu ve výkonnosti – a od toho jsou tady překládací návěsy Titan UW firmy Horsch. Agrall servis vlastní celkem čtyři překládací vozy Titan UW 34 s objemem ložné plochy 34 krychlových metrů a jeden menší překládací vůz UW 16 s objemem ložné plochy 16 krychlových metrů.

K pořízení těchto vozů se pracovníci firmy rozhodli proto, aby dosáhli zvýšení denního výkonu sklizně o pět až sedm hektarů (v závislosti na výnosu) a pro ulehčení dopravě a logistice. Na současném trhu existuje řada výrobců překládacích návěsů; na vozy od firmy Horsch padla volba kvůli jednoduchosti jejich konstrukce a příznivým pořizovacím nákladům. Pracovníkům firmy se také líbila konstrukce firmy Horsch s jen jednou nápravou. Oproti provedení klasického překládacího vozu na třech nápravách oceňují lehčí a snazší pohyb překládacího návěsu Horsch Titan UW na poli.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 10/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down