Premiéra nové řady senážních vozů

Na zemědělských slavnostech ZLF (Zentrales Landwirtschafts Fest) prezentovala firma Krone poprvé novou řadu vozů RX. Nový dvojúčelový senážní vůz RX s ložným objemem od 36 do 43 m³ nahradí v budoucnosti modely ZX 400 GL/GD, resp. ZX 450 GL.

Pro novou konstrukční řadu je charakteristický jednotný rám, na který jsou jednotlivé modely montovány, sběrací ústrojí EasyFlow o záběru 2015 mm a osmiřadý řezací rotor. Široké sběrací ústrojí umožňuje nerušený sběr píce i při rychlé jízdě a zaručuje maximální průchodnost. Proto i u vozů RX využívá Krone osvědčené patentované uspořádání dvojitých prstů do W, které zaručuje plynulý tok píce a v celé šířce rovnoměrné plnění řezacího a dopravního agregátu. Vyplývá z toho příkladná kvalita řezání, vysoká hltnost a ještě lepší vytížení prostoru vozu.

Charakteristickým znakem dvoujčelových vozů RX 400 GL/GD a RX 430 GL je pohyblivá čelní stěna, která zvětšuje ložný prostor asi o 4 m3. Při vykládce napomáhá rychlému vyprázdnění vozu beze zbytků. Během nakládky se stěna nachází v téměř kolmé poloze. Jakmile je zadní část vozu kompletně naložena, naklopí se stěna dopředu a vytvoří tak další prostor pro náklad. Při vykládce se stěna opět posune dozadu a pomáhá při vykládání vytlačit píci z přední části vozu. Pak následují pohyby vpřed a vzad, aby došlo ke kompletnímu vyprázdnění.*
Více naleznete v Zemědělci č. 43.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *