Premiéra výtlačného štítu

Nejen vůz s výtlačným štítem, ale také nový výměnný systém, tj. novinky z programu německé firmy Annaburger nám představil ředitel společnosti CRS Marketing z Čížkovic Ing. Martin Hruška.

Naprostou novinkou letošního roku je vůz s výtlačným štítem Annaburger Shub Fix. Systém výtlačného štítu byl od roku 2001 vyvíjen ve spolupráci s technickou univerzitou Drážďany. V současné době je na vůz kromě zadního čela možné instalovat adaptér pro rozmetání hnoje nebo přeskladňovací šnek. Rozmetací adaptér se skládá ze tří horizontálních frézovacích válců, které připravují hmotu dvoukotoučovému rozmetacímu ústrojí. To je schopno stejně jako u ostatních rozmetadel Annaburger rozmetat až do šíře 24 metrů. Vůz je vybaven elektronickou regulací posuvu čela, která zajišťuje rovnoměrnost dávkování. Překládací šnek o průměru 550 mm zvládne 12 m3/min. Korbu lze dodat na kloubových výkyvných nápravách nebo tridemu s hydraulickým odpružením. Tak jako všechny ostatní vozy od Annaburgeru je i Schub Fix vybaven elektrohydraulickým ovládáním.
Druhou novinkou sezóny je výměnný systém Multiland Plus. Díky inovaci stroje lze výměnu nástavby provést během 20 minut. K výměně se v současnosti již nepoužívají speciální hydraulické válce, ale korba se zvedá díky hydraulickému odpružení náprav a hydraulicky výškově nastavitelné oji.
Překládací nástavba na zrniny, kterou lze také nasadit na podvozek Multiland Plus pojme 28 m3 a výkon překládacího šneku činí 15 m3/min. Mimo překládací nástavbu lze na podvozek umístit ještě některou z celkem sedmi nástaveb v podobě koreb, cisternové nástavby, rozmetadla a dalších. Závěrem ing. Hruška dodal, že nový Multiland Plus je určen především podnikům, které jej jsou schopny využít více než 150 dní v roce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *