Premiéry na Dni premiér

Jižní Čechy byly až dosud oblastí, kde společnost PEKASS a. s. neměla svoji pobočku. Po prázdninách se toto bílé místo na mapě pokrylo, a to v Jindřichově Hradci.

Na pomyslné mapce poboček Pekassu přibyl jeden praporek zapíchnutý ve městě Jindřichův Hradec. V areálu AR SERVISU, který je prodejcem vozů ŠKODA, se začátkem října konal DEN PREMIÉR. Ano, bylo jich více než jedna. PEKASS předvedl pozvaným návštěvníkům kromě svého bohatého sortimentu zemědělských, komunálních a silničních strojů rovněž nový traktor od společnosti JCB. Ten výrobce nazval Fastrac 4220 a návštěvníci z jeho povedeného designu nemohli spustit oči již od počátku, kdy vstoupili do areálu autosalonu, kde nová pobočka sídlí. Druhou premiéru měl osobní vůz ŠKODA SUPERB COMBI, se kterým se, podobně jako s Fastracem, mohli příchozí zájemci projet.

Premiérově bylo za nový Fastrac s výkonem 220 k uhánějícím rychlostí až 65 km za hodinu zapřaženo i rozmetadlo německého výrobce TEBBE. Rozmetadlo TEBBE HS 180 má tandemový podvozek. Celková hmotnost vozu je 20 tun s užitným zatížením 13 tun a užitným objemem nástavby 16 m³ a má také hydraulicky ovládanou mezistěnu. Rozmetací ústrojí tvoří dva frézovací válce o průměru 550 mm a dva rozmetací talíře o průměru 1 m se čtyřmi lopatkami. Materiál rozmetacímu ústrojí dodává výkonný dvěma řetězy ovládaný dopravník.

Na poli přilehlém k areálu autosalonu si mohli zájemci vyzkoušet rozmetání chlévské mrvy, kterou nakládaly do rozmetadla také manipulátory a nakladače od JCB. Všichni přítomní se tak mohli při předvádění rozmetací soupravy přesvědčit o tom, že kvalita odvedené práce a velký výkon byly na výbornou i přes neustávající déšť, který vydatně skrápěl strniště na okraji Jindřichova Hradce.

 

Ing. Michal Sechter

produktový manažer TEBBE

Foto archiv firmy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *