10.10.2020 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přepracovaná kabina řady Case IH Magnum

Největší novinkou u řady Case IH Magnum AFS Connect je přepracovaná kabina včetně řešení ovládání a celé řady zajímavých funkcí, se kterými jsou traktory připraveny okamžitě se pustit do precizního zemědělství. Oproti starším modelům je kabina čtyřsloupková s plochou prosklení 6,4 m2. Za A sloupkem je schován výfuk s kompletním systémem úpravy spalin, což je chytré řešení, neboť nemusel být zvětšen motorový prostor pod kapotou a řidiči nebrání nic ve výhledu.

Výbava je k dispozici ve více úrovních, přičemž kdo má ten nejvyšší Luxury, usedá například do sedadla v kůži. V ZD Kožichovice mají vybavení Deluxe, které snad nikoho nemůže urazit, protože na interiér použitý materiál je příjemný na pohled i na dotyk. Sedadlo řidiče je pneumaticky odpružené a vedle se nachází ještě sklopné sedadlo pro spolujezdce. Většinu ovládacích prvků najdeme logicky na pravé straně a je to především multifunkční loketní opěrka, páky Multicontroller a dotykový terminál AFS 1200. Dotykový terminál doplňuje ještě malý provozní displej na A sloupku kabiny, zobrazující všechny potřebné provozní údaje. Ovládání AFS 1200 Pro je možné dotykem jako u tabletu nebo přes otočný ovladač encoder. Vedle monitoru je nejdůležitějším ovládacím prvkem páka Multicontroller, jež díky ergonomickému tvaru dobře padne do ruky. Na ní je možné volit například směr jízdy, zapínat autopilotní systém, zvedat a pokládat tříbodový závěs nebo ovládat hydraulické funkce a nechybí ani několik tlačítek, která je možné naprogramovat dle libosti. Zajímavé jsou plně konfigurovatelné barevně podsvícené spínače hydraulických okruhů. K ovladači si jednoduše mohu přiřadit hydraulický okruh a spínač se mi podbarví stejnou barvou, jakou má hydraulický okruh.

Důležité jsou též nové softwarové funkce, jako je sofistikovaný telemetrický systém, nebo funkce vzdálené diagnostiky servisem. Samozřejmostí je dnes už satelitní navigace s autopilotním systémem či Iso-bus kompatibilita. V zemědělském podniku v Kožichovicích pořídili nový traktor také proto, že postupně by chtěli přejít na systém precizního zemědělství a nový Case IH Magnum AFS Connect je na něj plně připraven.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down