28.08.2022 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přesná aplikace podle Tecnomy

Poslední generace samojízdných postřikovačů Tecnoma Laser se pyšní ještě větší přesností, a to nejen při aplikaci, ale také při plnění, míchání nebo proplachování. V této souvislosti je zajímavá i spolupráce s firmou Agricon, která má pro postřikovače nová řešení v oblasti variabilní aplikace fungicidů, regulátorů růstu a hnojiv.

Laser Tecnoma je možné Yara N-senzorem ALS II osadit a zvýšit tak přesnost aplikace dusíkatých hnojiv a pesticidů na základě aktuální potřeby porostu. Postřikovač má možnost automaticky ovládat osmnáct sekcí ramen a výhodou je rovněž rychlá odezva ventilů trysek, které jsou ovládány vzduchem a jsou zapínány nebo naopak vypínány v řádech milisekund.

Laser Tecnoma má, ale i další systémy zvyšující přesnost aplikace. Například systém Varioselect neboli (optimal spraying systém) O.S.S. V držáku na ramenech je připravena v řadě čtveřice trysek a jejich výběr se provádí přímo z kabiny, a to buď manuálně nebo automaticky. Každá tryska má jiné parametry a pokud obsluha stroje zadá do terminálu určitou dávku a požadovanou velikost kapek, systém sám zvolí trysku případně více trysek podle pojezdové rychlosti a tlaku, takže splňuje v každém okamžiku postřikovou dávku i spektrum kapek.

Další systém, Curve control, má na starosti i udržování nastavené dávky v případě, že se postřikovač otáčí. Při zatáčení opisují trysky na koncích ramen větší trajektorii a pohybují se rychleji, než trysky blíže středu otáčení. I takový nepoměr dokáže palubní systém dopočítat a dávku dle polohy trysky upravit.

A konečně důležité je i přesné držení ramen nad porostem. Proto byla nejnovější generace postřikovačů Tecnoma Laser vybavena pěti ultrazvukovými senzory. I když nejvzdálenější senzor zaznamená nějakou prohlubeň druhý senzor ještě stačí ramena vyrovnat.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down